Czy Joe Jackson chce wykorzystać śmierć syna do zbicia fortuny? Nawet jeśli wierzyć w szczerość jego intencji, pomysł na stworzenie grupy Jackson 3, w której skład miałyby wchodzić dzieci Michaela budzi sprzeczne emocje.

Joe Jackson chciałby, aby jego wnuki Prince Michael I (12 lat), Paris (11 lat) i Prince Michael II (7 lat) dali serię koncertów począwszy od przyszłego roku. Autor nieautoryzowanej biografii Michaela Jacksona, Ian Halperin ujawnia: „Joe chce, aby dzieci odbyły w 2010 roku światową trasę koncertową. Zaoferował już kontrakty płytowe starszej dwójce. Aktualnie poszukuje muzyków do zespołu, który miałby akompaniować dziecięcej supergrupie.

Reszta rodziny Jacksonów jest jednak przeciwna pomysłowi 79-letniego Joe. Janet i pozostali członkowie klanu obawiają się, że w ten sposób despotyczny Joe zrujnuje wnukom dzieciństwo, tak jak to miało miejsce w przypadku Michaela i jego braci.

Matka Michaela, Katherine Jackson prowadzi nawet rozmowy na temat przyszłości dzieci z byłą żoną swojego syna, Debbie Rowe. Panie do tej pory spierały się o prawo do opieki na dziećmi (ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 20 lipca w sądzie), jednak w obliczu planów Joe Jacksona zjednoczyły się by chronić Paris i Prince’a przed zakusami chciwego dziadka. Czy uda im się powstrzymać go przed realizacją planów? Czas pokaże...