Nikt nie mógł w to uwierzyć. Wielbiciele Michaela Jacksona byli zdruzgotani, kiedy lekarze ze szpitala UCLA w Los Angeles i bliscy gwiazdora wydali komunikat o jego śmierci. „Król popu zmarł nagle na atak serca” – powiedział na konferencji prasowej jego brat Jerome. Ale nie tylko fani piosenkarza nie mogli sobie poradzić ze smutkiem.

Od tragicznego dnia w domu rodziców Michaela nie przestawał dzwonić telefon. Kondolencje państwu Jacksonom złożyły m.in. Oprah Winfrey, Beyoncé i Madonna. „Będę pamiętać o nim i jego przebojach, które mnie inspirowały. Do końca życia” – wyznała Madonna. Bliscy Michaela boją się jednak, że po jego śmierci to nie o dokonaniach Jacko będzie się mówiło w mediach, ale głównie o owianym tajemnicą życiu prywatnym. Już teraz wychodzą na jaw mroczne sekrety gwiazdora. W internecie codziennie pojawiają się szokujące raporty z sekcji zwłok. Dziennikarze rozpisują się także o jego wyniszczonym lekami przeciwbólowymi i antydepresantami organizmie. Największą sensację wzbudziły jednak doniesienia pierwszej żony piosenkarza Debbie Rowe.

Zaledwie kilka dni po śmierci gwiazdora pielęgniarka wyznała, że król popu nie był biologicznym ojcem ich dwojga dzieci: Michaela Josepha i Paris Michael. „Zapłacono mi, bym milczała. Tak naprawdę nie wiem, kto jest prawdziwym ojcem moich dzieci. Dawca spermy był anonimowy. A z Michaelem nigdy nie spałam i nigdy nie żyliśmy ze sobą jako para. Ja zajmowałam się sobą, a on nagrywaniem kolejnych płyt” – powiedziała.

Miejmy jednak nadzieję, że prawdziwi fani Jacksona, zamiast gonić za sensacją, będą pamiętać o fenomenalnym talencie swojego idola, jego niepowtarzalnym stylu i słynnym kroku Moonwalk. No i przede wszystkim o przebojach, takich jak „Billy Jean” czy „Dirty Diana”, które przez lata królowały na pierwszych miejscach list przebojów na całym świecie. W końcu tylko Michaelowi udało się sprzedać aż 750 milionów płyt w ciągu swojej 40-letniej kariery. A tego wyniku być może już nikt nie powtórzy. Dlatego Jacko pozostanie nieśmiertelny...