Michael Jackson to jego hity, „księżycowy krok” i wyjątkowy look. Frank Sinatra miał swój kapelusz borsalino, Audrey Hepburn - baleriny od Salvatore Ferragamo, Madonna gorset od Galliano. Każdy artysta stara się wypracować własny styl i Jackson nie jest tu wyjątkiem.

We wczesnych latach 80-tych zapoczątkował modę na białe skarpetki noszone do czarnych, przykrótkich spodni. Taki strój podkreślał jego ruchy podczas tańca. Szybko stał się rozpoznawalny i naśladowany, do tego stopnia, że pojawia się nawet w tegorocznych kolekcjach Ungaro i Driesa van Notena.

Następnie nastał czas skórzanej kurtki stylizowanej na galowy mundur. Szybko stała się rzeczą kultową, do czego wydatnie przyczyniło się wystąpienie w niej Michaela w teledysku do jego największego hitu „Thriller”. Do dziś to poszukiwany i chętnie kopiowany element garderoby.

Michael Jackson to także okulary. Konieczne, aby ukryć twarz przed błyskami fleszy natrętnych paparazzi i zamaskować zmęczenie. Białe, czerwone, czarne, zdobione cekinami. Inny charakterystyczny element garderoby to czarny kapelusz panama, z którym Michael praktycznie się nie rozstawał.

Aby zapewnić sobie miejsce w Panteonie sław nie wystarczy talent. Trzeba też umiejętnie budować swój wizerunek gwiazdy, tak, jak robił to Michael Jackson. Wyrazisty styl ubierania z pewnością mu w tym pomógł.