Na to czekały rzesze fanów Michaela: film dokumentalny o Jacksonie wejdzie na ekrany kin! Producenci filmu negocjują jeszcze przed sądem w Los Angeles szczegóły dotyczące zgody na wykorzystanie materiału z prób w powstającym filmie, jednak wielbiciele talentu Michaela już odliczają dni do premiery. Już wkrótce szeroka publiczność będzie mogła ujrzeć ostatnie zarejestrowane sceny z życia Michaela, powstałe tuż przed jego tragiczną śmiercią. Materiał zdjęciowy (liczący w sumie setki godzin) to sceny z prób, na których Michael przygotowywał się do planowanych koncertów w Londynie. Niektóre z nich nakręcono tuż przed śmiercią Jacksona, która nastąpiła 25 czerwca. Dochodzenie w sprawie okoliczności zgonu nie zostało jeszcze zakończone, wkrótce spodziewane jest ujawnienie jego wyników.

Tymczasem, sędzia Sądu Najwyższego Los Angeles, Mitchell Beckloff zaakceptował porozumienie między spadkobiercami Michaela Jacksona, a organizatorami niedoszłej serii koncertów w Londynie (firmy AEG Live i Sony). W ramach umowy, Sony kupiło od AEG Live prawa do zarejestrowanego materiału filmowego za 60 milionów dolarów. Ambicją producentów jest stworzyć film z prawdziwie hollywoodzkim rozmachem! Już w październiku wielbiciele Michaela i wszyscy inni, ciekawi jego fenomenu będą mogli zobaczyć na wielkim ekranie Króla Pop podczas jego ostatnich prób. To będzie wielki powrót, który niestety już na zawsze pozostanie jedynie filmem – Michael już nigdy nie zrealizuje swoich ambitnych planów. "30 października cały świat znajdzie się w pierwszym rzędzie na ostatnim koncercie Michaela Jacksona dzięki premierze filmu This Is It", mówi rzecznik firmy Sony.

Wyprodukowany pod nadzorem fundacji Michaela Jacksona, ten niezwykły dokument pozwoli widzom zgłębić proces przygotowań do trasy koncertowej. W filmie zobaczymy m.in. nagrania z prób, sceny zza kulis, wywiady z członkami rodziny Michaela Jacksona. Wszystko w technologii HD, z cyfrowym dźwiękiem i ujęciami 3D. Wielkie show, które z pewnością spotka się z entuzjastycznym przyjęciem!