Mówili o nim: ,,zatwardziały kawaler”, ,,pierwszy amant polskiego kina”, ,,najlepsza partia”. Kobiety mdlały i kochały, on sam, pytany o swoje związki, wzruszał ramionami i tradycyjnie milczał. Od czasu do czasu w różnych mediach wypowiadał ,,złote myśli” na temat roli kobiety w życiu mężczyzny. Np.: ,,Jestem już w tym wieku, że ciężko pracuję i muszę wracać do domu, który jest czysty i zadbany. Sam w domu nie sprzątam”. Nie zraziło to 22-letniej Aleksandry Adamczyk. To ona w czerwcowy sobotni poranek doprowadziła Żebrowskiego do ołtarza.

Ślub kościelny odbył się pod namiotem, tuż obok okazałej góralskiej chaty pana młodego w Brzegach-Ryniasie, malutkiej miejscowości koło Zakopanego. Michał, ubrany w tradycyjny podhalański strój, dosiadł konia i ruszył po pannę młodą, która czekała na niego w drewnianym domu w towarzystwie swojego ojca. Kiedy razem przybyli na miejsce, Żebrowski przebrał się w elegancki smoking. Świadkiem pana młodego był jego przyjaciel, świeżo upieczony eurodeputowany Rafał Trzaskowski, a panny młodej – jej siostra.

Na weselu bawiło się 150 osób: sąsiedzi górale, rodzina i najbliżsi przyjaciele. Do białego rana. Nie było tam żadnych celebrytów z warszawskich salonów, stylistów, dekoratorów wnętrz ani wodzirejów. Nie było pałacowych ogrodów, dróżki wysypanej różanymi płatkami, kryształowych żyrandoli ani tysiąca białych tulipanów. Były za to góry, łąki, las, góralska kapela, tańce na trawie, a stoły uginały się od wiejskiego jedzenia, m.in. od kiełbasy, którą pan młody osobiście wędził. Całość ceremonii zaskakiwała prostotą i zwyczajnością.