Śmierć Exodus Tyson stwierdzono 26 maja o godz. 11:45 lokalnego czasu (Phoenix, Arizona). Gdy doszło do wypadku Mike Tyson przebywał w Las Vegas. Natychmiast po tym, jak się o nim dowiedział, wyruszył do Phoenix.

Exodus znalazł jej siedmioletni brat Miguel. Według ustaleń policji z całą pewnością był to wypadek. Dziecko najprawdopodobniej poślizgnęło się i zaplątało w kabel lub włożyuło głowę w pętlę zwisającego przewodu od urządzenia treningowego.

To wydarzenie to wielka tragedia dla Mike’a Tysona, znanego również jako Malik Abdul Aziz, który za niecały miesiąc skończy 42 lata. Boskerski mistrz ma za sobą burzliwą przeszłość: w wyniku oskarżenia o gwałt został skazany na 3 lata więzienia. Nigdy nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po wyjściu na wolność przeszedł na islam, zmienił nazwisko i z różnym skutkiem próbował odbudować swoją bokserską legendę. Teraz prosi: "proszę o uszanowanie naszej prywatności w tym niezwykle trudnym dla nas momencie. Potrzebujemy teraz czasu aby przeżyć nasz smutek i spórbować pomóc sobie nawzajem."