ROZSĄDEK ZWYCIĘŻYŁ- DANIEL RADCLIFFE ($ 25mln)

„Nie lubię szastać pieniędzmi. Zamiast wydawać na szalone imprezy i drogie gadżety, wolę je po prostu oszczędzić” – powiedział Daniel Radcliffe. Aktor znany z bajkowych opowieści o Harrym Potterze zarobił w zeszłym roku 25 milionów dolarów. Mimo to, jak zdradzili jego przyjaciele, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Zaradny 19-latek zainwestował część pieniędzy w lokaty bankowe i w nieruchomości. „W ten sposób zabezpieczam swoją przyszłość. Nie wiadomo, co się stanie za kilka lat. Może wszyscy o mnie zapomną” – zażartował.

NASTOLATKA W NEGLIŻU- MILEY CYRUS  ($ 25mln )

Słodka blondyneczka nie musi się obawiać, że zabraknie jej pieniędzy na codzienne wydatki. W 2007 roku na jej konto wpłynęło bowiem 25 milionów dolarów. Gwiazda serialu „Hannah Montana” wyprodukowanego przez Disneya jest dzisiaj prawdziwą idolką nastolatek. Jednak wokół tej miłej, grzecznej i kulturalnej dziewczyny pojawiło się ostatnio sporo kontrowersji. A wszystko przez odważną sesję zdjęciową dla amerykańskiego „Vanity Fair”, w której wzięła udział. Na zdjęciach Annie Leibovitz 16-letnia aktorka jest owinięta jedynie w białe prześcieradło.

CZYSTOŚĆ WARTA MILIONY- JONAS BROTHERS ($ 12mln)

Wraca moda na młodzieżowe boysbandy! Największą popularnością cieszy się obecnie grupa Jonas Brothers. Wystylizowani chłopcy z New Jersey zarobili w 2007 roku 12 milionów dolarów. Głównie dzięki młodym fankom, które wydają całe kieszonkowe na ich płyty ze słynnym hitem „S.O.S”. „Kochamy was!” – krzyczą pod sceną nastolatki. Nick, Kevin i Joe nie mają jednak ochoty na to, by bliżej poznawać wielbicielki. „Nie mamy czasu na dziewczyny” – mówią. Zgodnie deklarują, że mają zamiar żyć w czystości aż do ślubu. No cóż, Britney Spears też tak kiedyś mówiła...

MARKOWE NAZWISKO- HILARY DUFF ($ 5mln)

Nie przejmuje się złośliwymi komentarzami na swój temat. Choć krytycy fi lmowi przyznali jej już cztery Złote Maliny, nastolatka wciąż wierzy w to, że kiedyś będzie tak samo sławna jak Madonna. Nie może się tylko zdecydować, kim chciałaby być. Piosenkarką czy aktorką? – oto jest pytanie! Niespełna 21-letnia Hilary popularność zdobyła dzięki serialowi „Lizzy McGuire”. Najwięcej pieniędzy zarobiła jednak dzięki umiejętnemu wykorzystywaniu swojego nazwiska. Markę „Hilary Duff” znajdziemy na ubrankach dla psów i lalek Barbie.

MŁODA GNIEWNA- TOLA SZLAGOWSKA (ok. 200tys. zł)

Jej pojawienie się na muzycznym rynku przypominało przejście tornada. Szesnastoletnia Tola szokuje nie tylko wyglądem. Szlagowska stała się bohaterką plotkarskich portali internetowych również ze względu na swój ostry język. Słynna jest jej wypowiedź, którą umieściła na własnym blogu. Napisała tam m.in., że szkoła jest przyczyną tragedii i to z jej powodu dzieci popełniają samobójstwa. Skandal się opłacał. Jej ostatnia płyta „Before I Will Die” sprzedaje się doskonale. Za zarobione pieniądze piosenkarka planuje zafundować sobie naukę w prestiżowej amerykańskiej szkole.

POLSKA SHIRLEY TEMPLE -JULKA WRÓBLEWSKA (ok.100tys. zł)

Serca widzów podbiła trzy lata temu rolą Michaliny w fi lmie Ryszarda Zatorskiego „Tylko mnie kochaj”. Zagrała słodką, nieco przemądrzałą córkę pary głównych bohaterów (Maciej Zakościelny i Agnieszka Grochowska). Od tamtej pory stała się dziecięcą maskotką polskiego kina. Julka ma na koncie także role w dwóch popularnych serialach: „Magdzie M” i „M jak miłość”, a wiosną wystąpi u boku Piotra Adamczyka w „Naznaczonym”. Do tego reklamuje lubiane, czekoladowe wafelki. Ta dziesięciolatka zasłużyła bez wątpienia na miano gwiazdy!