NAGRODY CHOPARD TROPHY 2009 W kategorii Odkrycie Roku

Udostępnij

Od 2001 roku, Chopard, jeden z oficjalnych sponsorów Festiwalu i twórca słynnej Złotej Palmy przyznaje swoją nagrodę dla młodych aktorów i aktorek w kategorii odkrycie roku (Male and Female Revelation of the Year). W tym roku Caroline Gruosi-Scheufele pełniąca obowiązki prezydenta marki Chopard oraz Gilles Jacob dyrektor generalny Festiwalu w Cannes pojawią się wspólnie 18 maja w Hotelu Martinez.

NAGRODY CHOPARD TROPHY 2009 W kategorii Odkrycie Roku

* Nagroda Chopard Trophy otwiera drogę do wielkiej kariery. Jej laureatami są tacy aktorzy jak Audrey Tautou, Diane Kruger, Marion Cotillard, Jonathan Rhys-Meyers, Ludivine Sagnier i Gael Garcia Bernal. Statuetka projektu Caroline Gruosi-Scheufele przedstawia fragment taśmy filmowej z żółtego złota. Wykonywana jest w pracowni Choparda w Genewie.

* To jedno z bardziej oczekiwanych wydarzeń otwierających Festiwal. Dwoje młodych aktorów “szczególnie obiecujących i utalentowanych” otrzyma statuetkę Chopard Trophy. W tym roku, Florence Ben Sadoun, redaktor naczelna magazynu „Premiere” (partner wydarzenia), zaprosiła do jury takich profesjonalistów jak Anne Fontaine (wyreżyserowała między innymi „Coco Chanel” (2009) i „Dziewczynę z Monako” (2008)), producenta Nathanaela Karmitza czy aktora Vincenta Pereza. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się po raz pierwszy w Hotelu Martinez. Po ceremonii jak zwykle wydane zostanie przyjęcie, na którym z pewnością pojawi się wielu profesjonalistów i wielkich nazwisk świata kina. Tego nie można przegapić!

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł