Więcej strachu niż bólu: prezydent zasłabł podczas porannego joggingu w parku Versailles. Rzecznik prezydenta wystosował oficjalne pismo, w którym podkreśla iż wszystkie wyniki badań Sarcozy’ego są w normie i że do poniedziałku przebywał w szpitalu na obserwacji.

Claude Guéant, dyrektor szpitala powiedział, iż prezydent mógł się swobodnie porozumiewać z personelem wojskowego szpitala w Val de Grace. W poniedziałek prezydent został zastąpiony przez Panią Minister Gospodarki, Christine Lagarde, do podpisania umowy w sprawie mediacji kredytów dla przedsiębiorstw.

Osoba, która pragnie pozostać anonimowa, opowiedziała, jak w czasie jej niedzielnego spaceru pomiędzy godziną 13 a 13:30 została wyprzedzona przez biegnącego mężczyznę. Wyglądał na zmęczonego i niedługo potem osunął się na ziemię. Ochrona natychmiast wezwała karetkę, którą został przewieziony do szpitala. Wszystkie badania wyszły prawidłowo, do tego prezydent jest bardzo wysportowanym człowiekiem. Jako przyczynę zasłabnięcia uznano zbyt długi jogging i upał.

Na początku lipca Pałac Prezydencki opublikował oficjalna informację na temat stanu zdrowia – wynika z niej, Nicolas Sarkozy jest w świetnej formie. Więc prawdopodobnie, wybrał się na jogging w czasie zbyt wysokiej temperatury. Jednak trzeba przyznać, że ten rok był dla niego nad wyraz aktywny, dlatego wszyscy Francuzi życzą mu zasłużonego wypoczynku w Cap Negro.