Wczoraj wieczorem, 15 marca, zmarł wybitny poeta i satyryk Wojciech Młynarski. Artysta kabaretowy i autor setek kultowych piosenek miał 76 lat. Młynarski zmarł po długiej chorobie i zostawił pogrążoną w smutku rodzinę – córki, znane dziennikarki Agatę Młynarską i Paulinę Młynarską oraz syna Jana Młynarskiego, który poszedł w ślady ojca i również zajął się muzyką. Cała trójka dzieci Młynarskiego to znani i uzdolnieni artystycznie ludzie. Co o nich wiemy?

ZOBACZ: WOJCIECH MŁYNARSKI NIE ŻYJE O śmierci artysty poinformował jego syn, Jan Młynarski.

Agata Młynarska to znana dziennikarka i prezenterka. Najstarsza córka Młynarskiego zasłynęła jako dziennikarka TVP 2, z którą była związana przez kilkanaście lat. Potem na kilka sezonów została twarzą Polsatu i kanału Polsat Cafe. Następnie wróciła do Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła swój autorski program „Świat się kręci”, z nadawania którego zrezygnowały nowe władze TVP. Przez jakiś czas prowadziła także miesięcznik „Skarb”. Obecnie dziennikarka jest dyrektor programową kanału TLC.

Ze swojej działalności publicznej znana jest także jej młodsza siostra, Paulina. Młodsza córka Wojciecha z wykształcenia jest aktorką, ale dość szybko zrezygnowała z udziału w produkcjach fabularnych. Szybko zajęła się dziennikarstwem. Zasłynęła jako dziennikarka radiowa i twarz kanału TVN Style, w którym przez kilka lat wraz z Dorotą Wellman prowadziła popularny program „Miasto Kobiet”. Paulina zasłynęła także jako autorka książek satyryczno-poradnikowych oraz członkini duetu założonego wraz z Julią Chmielnik, który zaśpiewał ostatnio przebój satyryczny „Słodki Presidente”.

Najmniej znany z dzieci Młynarskiego był do tej pory Jan. Jedyny syn popularnego barda jest nieco młodszy od sióstr, ma 38 lat i z wykształcenia jest perkusistą. Jan Młynarski brał udział w wielu kulturalnych przedsięwzięciach i nagraniach. Koncertował m.in. z Gabą Kulką czy Kayah. Ostatnio zadbał o oprawę muzyczną tegorocznego wręczania Paszportów Polityki.

Wszystkie dzieci Wojciecha Młynarskiego pochodzą ze związku z jego pierwszą żoną - aktorką Adrianną Godlewską. Ich małżeństwo rozpadło się po 29 latach. Nie znaczy to, że artysta nie związał się już potem z żadną kobietą.

Satyryk miał potem jeszcze jedną żonę Jadwigę, z którą rozwiódł się w 2008 roku. Potem pokazywał się z kolejną życiową partnerką, z którą nie stanął już na ślubnym kobiercu.

Dzieci Młynarskiego rzadko pokazywały się razem publiczne. Wyjątek zrobiły niedawno, podczas premiery jego ostatniej książki „Od oddechu do oddechu”, na której Wojciecha Młynarskiego już zabrakło. Poeta i satyryk od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. O jego pogarszającym się stanie zdrowia informowały na bieżąco media.

POLECAMY: PAULINA MŁYNARSKA, JAN MŁYNARSKI I AGATA MŁYNARSKA Promują książkę swojego słynnego ojca

Wojciech Młynarski pochodził z niezwykle utalentowanej rodziny. Był stryjecznym wnukiem Emila Młynarskiego. Córka Emila Młynarskiego i ciotka Wojciecha, Aniela zwana także Neli, wyszła za mąż za słynnego pianistę Artura Rubinsteina. Jak widać, talent muzyczny i literacki odziedziczył w genach.

Dziś już nie ma wątpliwości, że przekazał go swoim dzieciom, które nie tylko informują Polaków o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie, ale też bawią ich swoimi dziełami muzycznymi i literackimi.