Copolla nakręcił „Tetro” w Argentynie. Zdobywcę Złotej Palmy w 1979 roku za „Czas apokalipsy”, znanego na całym świecie autora filmu „Ojciec chrzestny”, do odtworzenia atmosfery rywalizacji w rodzinie włoskich imigrantów w Argentynie zainspirowały jego własne wspomnienia z dzieciństwa. Film ma międzynarodową obsadę. Występują w nim Amerykanin Vincent Gallo, Argentyńczyk Rodrigo De la Serna oraz Hiszpanki Maribel Verdu i Carmen Maura. Z początku mówiono, że reżyser nie chciał przyjechać i pokazać swego nowego filmu w Cannes…

W przeglądzie znajdzie się też film Koreańczyka Hong Sang-Soo, który gościł już w Cannes. W 2004 roku jego film „Kobieta jest przyszłością mężczyzny” znalazł się oficjalnej selekcji. Teraz Hong Sang-Soo przyjeżdża z filmem „Like You Know It All”.

W selekcji "Piętnastu Reżyserów", pojawi się też Portugalczyk Pedro Costa z dokumentem zatytułowanym „Ne Change Rien” o aktorce Jeanne Balibar i jej tournee w Japonii.

Widzowie przeglądu zobaczą też cztery filmy amerykańskie: „Amreeka” Cheriena Dabisa - film opowiada historię samotnej matki, która wraz z synem opuszcza Palestynę i jedzie do rodziny w Ameryce; „Go Get Some Rosemary” Benny’ego i Josha Safdie; „Humpday” Lynn Shelton oraz „I Love You Philip Morris” - pierwszy fabularny film duetu Glenn Ficarra i John Reque.

Francuz Alain Guiraudie, który prezentował już w Cannes w ramach selekcji "Piętnastu reżyserów" w 2001 roku film „Ce Vieux Rêve qui Bouge” powraca z „Le Roi de l’Evasion”. Były krytyk wpływowego magazynu filmowego „Cahiers du cinema", aktor i reżyser Luc Moullet, pokaże dokumentalny film „The land of madness”, które Luc Moullet, dyrektor przeglądu „Piętnastu Reżyserów” opisuje jako „humorystyczne ujęcie śledztwa w sprawie morderstw”.

Japończyk Nobuhiro Suwa i aktor Hippolyte Girardot pokażą swój wspólny film „Yuki and Nina”. To dramat o dzieciństwie, portret dwóch dziewczynek: Francuzki i pół-Francuzki pół-Japonki. Dziewczynki nie chcą pogodzić się z tym, że mają zostać rozdzielone po rozwodzie rodziców Yuki, bo jej mama zamierza wrócić z córką do Japonii.

W selekcji znalazły się jeszcze dwie produkcje francuskie: Riaf Sattouf pokaże „Les beaux gosses" a Axelle Ropert przyjeżdża z filmem „La famille Wolberg”. Amerykę Łacińską będą reprezentować dwie produkcje: „Daniel & Ana” – debiut Meksykanina Michela Franco, oraz „Navidad”, drugi fabularny film w karierze Sebastiana Lelio z Chile.