PINK Nowy manifest przeciwko naturalnym futrom

Udostępnij

Pink od początku roku pracuje na rzecz organizacji PETA - Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt. Niezadowolona z wyników swej pierwszej kampanii, ma teraz nowy plan: uświadomienie ludziom, że w futrach wyglądają od pięciu do dziesięciu kilo grubiej.

PINK Nowy manifest przeciwko naturalnym futrom

Świat mody jest zatem coraz bardziej zaangażowany w sprawy praw zwierząt. Pierwsza Dama Francji, Carla Bruni, opisywana przez PETA jako „międzynarodowa ikona mody”, deklaruje, że od czasów występowania na wybiegach, nosi tylko sztuczne futra. Tym samym zachęca by ją naśladować.

„Futro sprawia, że wyglądasz grubo”… innymi słowy, „futro pogrubia”. Taki właśnie przekaz Pink pragnie propagować w imieniu PETA, organizacji zajmującej się ochroną zwierząt.

Piosenkarka żałuje, że kampanie, które opierają się na idei pokazywania okrutnego traktowania zwierząt nie są wystarczająco skuteczne: ludzie nadal noszą futra. Dlatego Pink przygotowała nowy plan działania: zamierza wykazywać, że futro dodaje osobie go zakładającej co najmniej pięć kilo. „Prawdopodobnie jest to jedyna rzecz na której tym ludziom zależy, dlatego idźmy w tą stronę: Wyglądasz w tym okropnie. To cię pogrubia o pięć – dziesięć kilo. Może to podejście odniesie rezultat”.

Pink, (a właściwie Alecia Moore, bo takie jest jej prawdziwe nazwisko), głośno manifestuje swoje zaangażowanie w ochronę zwierząt. Jest wegetarianką, nie nosi żadnych ubrań, które zostały wykonane ze skóry. Zorganizowała happening przy okazji zimowo-wiosennego tygodnia mody – zagrała w specjalnej reklamie przeciwko futrom. Chciałaby także wziąć udział w show Stelli McCartney, projektantki a zarazem zagorzałej ambasadorki ochrony zwierząt.

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł