Goście na przyjęciu u producenta filmowego Joela Silvera byli w szoku. Wiedzieli, że późnym wieczorem przyjedzie Sean Penn. Nie spodziewali się jednak, że na imprezę wpadnie ze swoją żoną, aktorką Robin Wright Penn. Jeszcze kilka dni wcześniej małżonkowie oficjalnie byli w separacji. W kwietniu Sean po jednej z kłótni złożył pozew o rozwód. Zrobił to przed 13. rocznicą ich ślubu... Nie chciał tłumaczyć, dlaczego, ale media spekulowały, że wpływ na ten krok mogła mieć jego zażyłość z Natalie Portman. Z miejsca młoda aktorka została uznana za „winną” rozpadu małżeństwa Pennów.

Robin od dawna próbowała walczyć z „demonami” męża: skłonnością do alkoholu, pięknych kobiet i wybuchowym charakterem. Jej przyjaciele zgodnie twierdzili, że życie z Seanem to prawdziwa droga krzyżowa. Z tą różnicą, że na jej końcu wcale nie będzie zbawienia. „Niszczył ją przez te lata. Kochał na zabój, ale niszczył. Jest bardzo ekscentryczny, humorzasty, przeświadczony o własnej doskonałości. To trudna miłość” – mówiła przyjaciółka aktorki. W grudniu 2007 roku Robin przyłapała Seana z dwiema Rosjankami w hotelowym apartamencie. A był to wyjazd, podczas którego mieli ratować swój związek...

To aktor wniósł pierwszy pozew o rozwód. Nie rozumiał gniewu żony. Jeszcze w hotelu wykrzyczał jej wręcz, że przecież nie zrobił nic złego. Nie chciał jednak wytłumaczyć, dlaczego i on, i fanki byli nadzy. Nie odzywali się do siebie przez cztery miesiące. Robin cierpiała, ale za namową przyjaciółek zaczęła powoli układać sobie życie bez Seana. Nie rezygnowała z wyjść na imprezy, poznawała nowe osoby. Pierwszy raz od dawna poczuła radość z życia. Sean w tym czasie desperacko próbował zapomnieć o żonie. Smutki topił w alkoholu. Wiązał się też w przelotne romanse. Najgłośniejszy był związek z modelką Petrą Nĕmcovą. To jednak nie było to.

Dwa tygodnie przed 12. rocznicą ich ślubu zadzwonił do żony. Zeszli się. Przez prawie rok Sean nie wmieszał się w żaden skandal. Do czasu. Pod koniec marca pojawiły się pierwsze informacje o jego romansie z Natalie. Gwiazdy poznały się podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes. Razem zasiadały w jury. Sean zachwycał się koleżanką. „Podziwiam ją za to, jaką jest aktorką i przede wszystkim kobietą. Jej zaangażowanie w sprawy społeczne jest godne naśladowania” – mówił podczas konferencji prasowych na Lazurowym Wybrzeżu. Dopiero później okazało się, że był także pod wrażeniem jej urody.

Magazyn „Star” na podstawie zeznań świadków i zdjęć paparazzich doniósł w marcu, że para całowała się podczas kolacji. Potem w prasie jeszcze kilkakrotnie pojawiły się informacje o ich miłosnych schadzkach. Robin próbowała bagatelizować sprawę, ale Sean kompletnie jej w tym nie pomagał. Wręcz przeciwnie. Zirytowany pytaniami żony, wniósł kolejny pozew o rozwód. „Nigdy w życiu nie poszłabym do łóżka z żonatym mężczyzną. Nieważne, kim by był. Obrączka sprawia, że tracę fizyczne zainteresowanie facetem” – wyznała w końcu Natalie Portman. W tym czasie Robin była na festiwalu filmowym w Cannes. I sytuacja znowu się powtórzyła. Kiedy ona zaczynała układać sobie życie, mąż nagle „uświadamiał” sobie, że nie może bez niej żyć. „Decyzja o rozwodzie była szczeniackim wybrykiem. Kompletnie nieprzemyślanym” – zapewniał. Na jak długo tym razem?