Ten ostatni, cichy ślub, wbrew intencjom zainteresowanych, wywołał prawdziwą burzę w mediach. Wszyscy zadawali sobie pytanie: czy to jest miłość czy wyrachowanie? 85-letni nestor polskiego teatru i filmu poślubił 25-letnią panią teatrolog. Takie historie mogą się zdarzać tylko w amerykańskich filmach... ewentualnie w amerykańskiej rzeczywistości. Tam co jakiś czas nagłówki gazet obwieszczają, że np. 90-letni milioner żeni się ze swoją 20-letnią masażystką, sekretarką, pielęgniarką. Państwo Łapiccy nie pragnęli tego histerycznego rozgłosu mediów, więc uszanujmy ich decyzję i cieszmy się z ich szczęścia. Nikt, a przyjaciele śmieją się, że nawet on sam, Jan Nowicki, nie mógł uwierzyć, że w wieku 70 lat stanie na ślubnym kobiercu. A jednak. Los, przeznaczenie, karma spłatały mu figla i on sam, z własnej woli się oświadczył. Kiedy na weselu ten legendarny król starych kawalerów spontanicznie wyznał swojej pierwszej w życiu żonie: ,,Zrobię wszystko, maleńka, żebyś była szczęśliwa” – goście ocierali po kątach łzy wzruszenia. Bali się, że Nowicki ich wyśmieje. Nikt nie miał wątpliwości, że to jest miłość.

Satyryk Henryk Sawka tak skomentował dla „Gali” to ślubne szaleństwo: ,,Z badań wynika, że żonaci żyją dłużej o parę lat. Kiedy mija pięćdziesiątka, co mnie też dotyczy, dopada człowieka lekkie zdziwienie, że to tak szybko. Myśl o małżeństwie powoduje, że ludziom się wydaje, iż przeżyją nie jedną pięćdziesiątkę, tylko dwie. A kiedy człowiek samotny jest u kresu, zaczyna rozglądać się za żoną. Andrzejowi Łapickiemu mogę tylko pozazdrościć, tym bardziej że nigdy nie był premierem. Na ogół jednak żenią się młodzi, ponieważ nie mają wyobraźni i wydaje im się, że dzięki pożyciu małżeńskiemu będą mogli pożyć wiecznie”.

Andrzej Łapicki i Kamila Mścichowska
Grał amantów, ale sam nigdy nim nie był. Kiedy trzy lata temu zmarła wielka miłość Łapickiego, żona Zofia, mistrz poczuł się samotny. Kamila może tę pustkę wypełnić.

Andrzej Grabowski i Anita Kruszewska
On – tak jak w swoich rolach – pełen dystansu, nawet tego dnia, kiedy poślubił pełną wdzięku charakteryzatorkę filmową. „Gali” powiedział, że podczas uroczystości było... „normalnie, jak to w czasie ślubu”. Cóż, duży bagaż doświadczeń...

Cezary Pazura i Edyta Zając
,,Przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe" – te proste słowa wywołały drżenie w głosie aktora. To nie była wątpliwość, ale wzruszenie. Widać było, że do szaleństwa kocha o 20 lat młodszą żonę.

Jan Nowicki i Małgorzata Potocka
,,Trudno mi było uwierzyć w to, że ojciec się żeni, ale gdy zobaczyłem go, jak szedł z Gosią do ślubu, to – jak Boga kocham – wzruszyłem się” – powiedział Łukasz Nowicki, syn aktora. Nic dodać, nic ująć.