To był szok. Jako pierwszy o zdradzie doniósł magazyn „Star”. „Kiedy Sarah Jessica Parker kręciła »Seks w wielkim mieście«, jej mąż miał romans z 25-latką”. Według reporterów tygodnika aktor i o ponad 20 lat młodsza od niego pracownica biura karier w nowojorskiej szkole poznali się w barze. Informatorzy donosili, że Matthew Broderick zaprosił rudowłosą dziewczynę do swojego stolika. „Zaproponował jej drinka. Już po pierwszej kolejce martini przysiadła się bliżej. Kolejne otworzyły ich jeszcze bardziej” – opowiadał barman. Jednak tego wieczoru do niczego nie doszło. Matthew i tajemnicza kobieta wymienili się tylko wizytówkami i każde pojechało w swoją stronę. Na dalszy ciąg nie trzeba było jednak długo czekać.

Już po kilku dniach spotkali się ponownie. Tym razem w mieszkaniu znajomych jego nowej przyjaciółki. Nie zwlekali długo z bliższym „poznaniem”. „Matt przyszedł z kwiatami i winem. Był spięty, kiedy stał pod drzwiami” – relacjonowała sąsiadka. Właścicielka mieszkania od razu zastrzegła, że nie zdradzi imienia i nazwiska kochanki aktora. „Mogę tylko potwierdzić, że kilka razy ją odwiedził. Ich związek był bardzo namiętny. Pisali do siebie setki SMS-sów. Naprawdę łączyło ich coś głębokiego”. Romans trwał kilka miesięcy. „Chciała to wcześniej zakończyć. Miała problem z tym, że Matthew jest żonaty i ma dziecko. Jednak nie umiała się od niego odciąć” – tłumaczyła przyjaciółka kobiety.

ZDEMASKOWANY

Ich ostatnie spotkanie miało ponoć miejsce pod koniec stycznia. Po mocno zakrapianej imprezie znowu pojechali do mieszkania na Manhattanie. Kochanka zaciągnęła go do sypialni i zatrzasnęła drzwi. „Wyszedł po 30 minutach. Miał dziwną minę. Powiedział tylko »no cóż« i pożegnał się. Więcej się nie spotkali”. Kto zakończył ten romans, nie wiadomo. Pewne jest tylko jedno. Matthew bardzo nie chciał, żeby o całej sprawie dowiedziała się Sarah Jessica Parker. Aktorka w pierwszych dniach lutego wróciła ze zdjęć w Meksyku. Już wtedy miała podejrzenia, że coś jest nie tak. Mąż nie odbierał od niej telefonów wieczorami, a potem tłumaczył się,że już spał. Kłamiąc, nie przewidział jednego. Na Manhattanie nic się nie ukryje. A tym bardziej znany aktor w towarzystwie kobiety, która nie jest jego żoną.

PIERWSZY KRYZYS

Małżeństwo Sarah Jessiki i Matthew do tej pory uchodziło za wzór. W świecie show-biznesu rzadko się zdarza, żeby uczucia przetrwały dłużej niż rok. Oni w maju obchodzili 11. rocznicę ślubu. „Przez cały ten czas na pierwszym miejscu stawiali zaufanie. Bardzo często wyjeżdżali na zdjęcia, a wtedy nietrudno o pokusy. Byli jednak ponad to. Przynajmniej do tej pory” – skwitował przyjaciel aktorki. Mimo że romans skończył się prawie pół roku temu, dopiero teraz dowiedziały się o nim media. Dlaczego?

SZANTAŻ?

Według tabloidu „The Sun” Matthew był szantażowany przez byłą kochankę. Nie chodziło o pieniądze, ale raczej o zranione uczucia. Ponoć przez cały ten czas próbowała „odzyskać” Matta. „Wysyłała e-maile, w których nazywała aktora swoim słodkim herbatniczkiem” – pisali dziennikarze angielskiego brukowca. Kiedy ostatecznie dał jej do zrozumienia, że nie porzuci rodziny, skontaktowała się z prasą. Magazyn „Star” wybrała nieprzypadkowo. Została sowicie wynagrodzona za swoje miłosne wspomnienia. „The Insider” podał inny możliwy scenariusz. „Skoro nikt nie wie, kim jest kochanka Matthew, może ona wcale nie chciała ujawniać szczegółów ich znajomości?” – pytali reporterzy magazynu. Według nich Sarah Jessica dowiedziała się o całej sprawie już w lutym. Aktor przyznał się do zdrady w szczerej rozmowie z żoną. Kto więc sprzedał rewelacje do „Stara”? Na to „The Insider” też ma swoją teorię. „To był przypadek. Ktoś chlapnął za dużo i afera została rozdmuchana”. Na razie głosu w tej sprawie nie zabrali sami zainteresowani. Rzecznik Matthew wywydał tylko lakoniczny komunikat: „Bez komentarza”. To też wydaje się podejrzane. „Świat show-biznesu kieruje się swoimi zasadami. Jeżeli coś, co piszą gazety, nie jest prawdą, nie mówi się »no comment«. Prawnicy gwiazd ostro wtedy reagują. Widocznie tutaj nie dostali takiego polecenia” – tłumaczy anonimowo jeden z asystentów aktora. Po fali publikacji fani aktorki zastanawiają się, co będzie dalej z jej małżeństwem. Pojawiły się nawet minisondy, w których internauci przewidują, że mimo wszystko wybaczy mężowi. Wciąż pozostaje też otwarte pytanie: kiedy Sarah Jessica dowiedziała się o zdradzie? Jeżeli tak jak wszyscy z gazet, została podwójnie upokorzona