Jeszcze tego samego wieczoru jej rzecznik wydał stosowne oświadczenie do mediów. „Tak, mogę potwierdzić dobre wiadomości. Oboje są podekscytowani" - mówił.

Niedawno o ich związku opowiadał też Hugh Jackman, bliski przyjaciel Scarlett. „Ryan jest jednym z najbardziej zabawnych facetów jakich spotkałem. Odbyliśmy też poważną rozmowę o jego dziewczynie. Czuję się o nią trochę odpowiedzialny i chcę żeby była szczęśliwa. Ale teraz jestem spokojny o ich wspólną przyszłość. Ryan jest fenomenalny" - opowiadał aktor. „Razem z żoną życzymy im najlepszego. Mają nasze błogosławieństwo".

Niedługo po tej wypowiedzi ukochany Scarlett poprosił ją o rękę. Ich znajomi twierdzą, że zrobił to w bardzo tradycyjny sposób. „Po prostu ukleknął przed nią i zapytał czy wyjdzie za niego. To był szok dla Scarlett. Ale od razu krzyknęła, że tak" - mówiła przyjaciółka pary. Ryan był już zaręczony z piosenkarką Alanis Morissette, z którą rozstał sie w 2007, po czterech latach związku. Scarlett spotykała się m. in. z Joshem Hartnettem i Benicio Del Toro.