To nie był ich pierwszy wspólny wypad do Meksyku. Jednak tym razem pojechali tam jako para. Oficjalnie. Sienna Miller i Rhys Ifans wynajęli apartament w hotelu Las Ventanas Lucas w kurorcie Cabo San Lucas. Płacili 1500 dolarów za noc. Za tę cenę obsługa zapewniała maksymalną dyskrecję, ale narzeczeni nie zdecydowali się ukrywać na hotelowym basenie dla VIP-ów. Całe dnie spędzali na plaży albo na wynajętym przez aktora jachcie. Pływali, opalali się.

Jednak nie to było najbardziej interesujące dla śledzących ich paparazzich. Sienna i Rhys po raz pierwszy publicznie zaczęli okazywać sobie uczucia. Do mediów przedostała się jeszcze jedna rewelacja. Podobno w Cabo nie szukali tylko relaksu. Rozglądali się też za miejscem, w którym w wakacje będą mogli wziąć cichy ślub. Mimo że spotykają się od kilku miesięcy i aktor już trzy razy prosił ją o rękę, oboje uparcie twierdzili, że są tylko przyjaciółmi. „To już się stało śmieszne. Kiedy tylko widzieli fotografa, odskakiwali od siebie jak oparzeni. Na każde pytanie dotyczące ich związku odpowiadali, że nie dzieje się nic wielkiego. Polubili się, zaprzyjaźnili. I to wszystko. Równolegle ich znajomi mówili, że planują zamieszkać razem, że nie wyobrażają sobie dnia, którego nie spędzą razem. W końcu ten „spektakl się skończył” – opowiadał redaktor brytyjskiego dziennika „Daily Mail”. Co sprawiło, że tak bardzo chcieli utrzymać to w tajemnicy?

KSIĄŻĘ Z BAJKI To Sienna nalegała, żeby nie ogłaszać publicznie, że są parą. Wciąż odczuwała skutki prasowej nagonki, która wybuchła po jej rozstaniu z Jude’em Law. „Anglicy jasno wyrazili swoją sympatię. To nie był idealny związek, ale on umiał przynajmniej przyznać się do błędu” – pisał jeden z tabloidów. Jude’a spotkała na planie filmu „Alfie” w 2004 roku. To była miłość od pierwszego wejrzenia. I od razu wszyscy na Wyspach wiedzieli, że są razem. Paparazzi nie odstępowali ich na krok. Dla Jude’a nie było to nic nowego. Ale Sienna nie mogła przyzwyczaić się do życia w błysku fleszy. „Miała wtedy 22 lata. Nie była całkowicie nieznana, ale nie należała jeszcze do pierwszej ligi brytyjskich celebrities. Była w tym wszystkim trochę zagubiona” – opowiadała Trinny Woodall z programu „Jak się nie ubierać”.

Jude bardzo się starał. Poprosił ją o rękę w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Trzy dni przed jej 23. urodzinami. Mimo że się zgodziła, nie była chyba gotowa na ten krok. Jude, który rozwiódł się z Sadie Frost, miał z nią trójkę dzieci. Sienna musiała zmienić całe swoje życie. I z pewnymi rzeczami nie umiała sobie poradzić.

MIŁOSNY TRÓJKĄT Osiem miesięcy później wybuchł skandal. Jude ze łzami w oczach publicznie przepraszał ukochaną za romans z opiekunką jego dzieci. Wtedy jeszcze media traktowały ją jak ofiarę. Jednak kilka tygodni później role się odwróciły. Na jaw wyszło, że zraniona Sienna sama ma dużo na sumieniu. Dała się uwieść najlepszemu przyjacielowi narzeczonego Danielowi Craigowi. Jude zerwał zaręczyny. A kolejne teksty brukowców sprawiły, że Sienna chciała się nawet wyprowadzić z Londynu. „Brytyjczycy ją znienawidzili. Zdradzała go z jego kumplem. Takich rzeczy się nie wybacza” – to komentarz do wyników głosowania „Kto jest gorszy – Jude czy Sienna?”, opublikowany przez dziennik „The Sun”.

Aktorka „wygrała ” z olbrzymią przewagą nad byłym narzeczonym. Kiedy minęły pierwsze emocje, spróbowali jeszcze raz. Jednak po kolejnej serii niekorzystnych artykułów zdecydowali, że pozostaną tylko przyjaciółmi. Sienna wciąż była „ulubienicą” mediów. Na początku 2007 roku paparazzi sfotografowali ją wchodzącą do hotelu z raperem Diddym. Przekaz artykułu był jasny. Mają romans. Została oskarżona o rozbicie jego małżeństwa z Kim Porter. Nie próbowała nawet z tym walczyć. Wiedziała, że słowa nie sprawią, że ludzie zmienią zdanie. Musiało wydarzyć się coś co sprawi, że dadzą jej spokój.

DZIWNY FACET Z WALII Poznali się na jednym z wakacyjnych bankietów w Londynie. Rhys nie był wymarzonym kandydatem do romansu, który poprawiłby image aktorki. Nie tylko z wyglądu przypomina Spike’a, którego grał w komedii romantycznej „Notting Hill”. Nie zwraca uwagi na ubranie, nie uznaje fryzjerów i przede wszystkim mówi od razu to, co myśli. W aktorskim światku uważany był za nieszkodliwego wariata. Sienna też na początku tak myślała. Lecz mimo obaw dała się zaprosić na kawę. Pech chciał, że już na pierwszym spotkaniu zostali przyłapani przez paparazzich. To właśnie wtedy po raz pierwszy powiedzieli, że są przyjaciółmi. I rzeczywiście bardzo szybko zaczęli być nierozłączni. Robili zakupy w marketach, chodzili na przyjęcia i weekendowe spacery. A nawet razem polecieli na wakacje na Ibizę. Wciąż zaprzeczając, że łączy ich poważniejsze uczucie.

 

Prawda była zupełnie inna. Rhys po raz pierwszy oświadczył się w listopadzie 2007 roku. Podczas lunchu odśpiewał Siennie miłosną serenadę w języku walijskim, do której dopisał wymyślony przez siebie wers: „Wyjdź za tego odmieńca”. „Odjęło jej mowę. Nikt wcześniej nie zrobił dla niej czegoś takiego. Mimo że Rhys czekał na jej odpowiedź, poprosiła go o czas do namysłu” – opowiadała bliska znajoma aktorki. Zwlekała, a on nie chciał dłużej czekać. Drugi raz spróbował podczas jej urodzin. Sienna znalazła pierścionek w torcie. I znowu nie podjęła decyzji. Jednak tym razem wytłumaczyła mu, dlaczego. Powód był dość prozaiczny. Wciąż miała w pamięci aferę z Jude’em i Danielem. Wtedy idealny – wydawałoby się – związek popsuł się niedługo po zaręczynach. Żeby pocieszyć Rhysa, zabrała go do Meksyku.

ZMIANA DECYZJI To właśnie tam ostatecznie przekonał ją do siebie. „Rhys jest niesamowitym facetem. Prostolinijny, szczery i wrażliwy. Ujął ją tym, że nieważne, co się dzieje, zawsze jest przy jej boku. Wiedziała, że będzie mogła mu zaufać” – tłumaczył znajomy aktora. Długo dawała mu do zrozumienia, że może spróbować trzeci raz. Rhys zdecydował się dopiero pod koniec lutego. Tym razem obeszło się bez spektakularnych przygotowań. „Po prostu wręczył jej pierścionek, a ona powiedziała »tak«. Nie uwierzył. Musiała powtórzyć to jeszcze dwa razy” – mówił przyjaciel pary. Mimo że umówili się, że nie będą tego rozgłaszać, Rhys nie mógł dochować tajemnicy. „Wyglądał, jakby dostał skrzydeł. Każdemu, kogo choć trochę znał, opowiadał o swoim szczęściu. Prawie krzyczał, że jest zaręczony i niedługo bierze ślub”.

Już teraz wiadomo, że nie będzie to duża uroczystość. Na plaży w Cabo San Lucas mają być obecni tylko najbliżsi przyjaciele. Kate Moss, Jude Law i Noel Gallagher z zespołu Oasis to tylko niektórzy z nich. „Na pewno nie sprzedadzą praw do relacji. Sienna nie chce już uczestniczyć w takim cyrku” – mówiła jej siostra. Jednak prawdziwą ironią losu jest to, że szczęście odnalazła dopiero u boku szalonego Walijczyka.