ANTONIO BANDERAS GORĄCA KREW Aktor nie mógł doczekać się narodzin córki. Kiedy zobaczył ja po raz pierwszy, przyznał, ze poczuł się jak w niebie. „Całkowicie spełniony. Dopiero wtedy zrozumiałem, co to jest spokój” – mówił. Teraz Stella del Carmen ma juz 11 lat i często pokazuje swój hiszpański temperament. „Niech was nie zmyli jej anielski wygląd. Urodę odziedziczyła po mamie. Ta mała dziewczynka ma charakterek. Nawet ja nie byłem taki krnąbrny w jej wieku” – śmieje się. Jednak cokolwiek nabroi, i tak jest oczkiem w głowie tatusia. „Zrobiłbym dla niej absolutnie wszystko ” – przyznaje Antonio.

ROD STEWART WSPÓLNE HOBBY „Dał mi chęć do życia” – mówił ponad dwa lata temu, zaraz po narodzinach Alastaira. Dziś 63-letni tata przezywa druga młodość. Razem z synkiem codziennie podczas szalonych zabaw prawie demolują dom w Los Angeles. „Jest małe dziecko i duże dziecko. Nie wiem, które sprawia więcej kłopotów. Słodko się bawią, ale potem potrzeba kilku godzin, żeby doprowadzić pokoje do porządku” – skarżyła się zona Roda Penny Lancaster. Mimo „wspólnych zainteresowań” Alastair nie może jeszcze wejść do specjalnego pokoju taty. Gwiazdor ma w nim zbudowana replikę torów kolejowych z Nowego Jorku i Pensylwanii z lat 40. XX w. „Kolejka pobawimy się, kiedy trochę podrośnie. Juz nie mogę się tego doczekać” – zapowiedział tata.

ANDY GARCIA LEKCJA DOJRZEWANIA „Rodzicielstwo kompletnie odmieniło moje życie” – przyznał aktor. „Wcześniej byłem samolubny, rozkapryszony, nie radziłem sobie z wieloma rzeczami. Kiedy urodziła się malutka Dominik, musiałem przejść przyspieszony kurs dorosłości”. Andy z latynoskiego macho stał się domatorem. Oprócz Dominik (z prawej, 24 lata), ma jeszcze troje dzieci. Od lewej stoją: Alessandra (16), Daniella (20), aktor na rekach trzyma sześcioletniego Andrésa Juniora. „Przy takiej gromadce nie można się nudzić. Mimo ze nie pamiętam, kiedy ostatni raz się wyspałem, nie wyobrażam sobie, ze mógłbym żyć bez nich”.

DAVID DUCHOVNY Z RODZINNEGO ARCHIWUM Aktor od momentu narodzin córki Madelaine (ma prawie 9 lat) prowadzi fotoreportaż z jej życia. Druga teczkę założył, kiedy na świat przyszedł synek Kyd (5 lat). Nie są to jednak zwykłe albumy ze zdjęciami. „Mamy juz całkiem pokaźne zbiory. Pierwsze siniaki, podrapania. Wypadające zęby. Tam jest wszystko. Uwielbiamy fotografie z czasu, kiedy chorowały na ospę. Wyglądają jak biedronki” – śmieje się David. Razem z żona, aktorka Téa Leoni, zachęcają pociechy do czynnego uprawiania sportu. „To ważne, żeby zawsze były w dobrej formie. Wtedy życie jest łatwiejsze”.

DUSTIN HOFFMAN SILNY KLAN Dzieci aktora z jego drugiego małżeństwa z Lisa Gottsegen poszły w ślady ojca. 26-letni Jake (z lewej), 24-letnia Rebbecca (razem ze swoim synkiem na zdjęciu) i 23-letni Max maja na koncie występy w filmach. Najmłodsza, 20-letnia Alexandra, niedługo rozpocznie staż w muzycznej stacji telewizyjnej.

BRUCE WILLIS I ASHTON KUTCHER WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ Rozwód Bruce’a Willisa i Demi Moore był dla ich córek szokiem. Jednak juz wtedy aktor obiecał im, ze zrobi wszystko, żeby przez to nie cierpiały. Regularnie spotykał się z dziewczynkami, zawsze mogły na niego liczyć. Dziś 19-letnia Rumer (po prawej), 16-letnia Scott i 14-letnia Tallulah (w środku) o ojcowskie rady proszą tez drugiego męża Demi – Ashtona Kutchera. Mimo różnicy wieku aktorzy szybko znaleźli wspólny język. „Wiem, ze Ashtonowi zależy na Demi i naszych córkach. A kiedy im jest dobrze, i ja jestem szczęśliwy”.

ROBIN WILLIAMS DOMOWY KABARET Najstarszy syn aktora, 24-letni Zachary Pym (po lewej), przyznał, że mając takiego ojca, nawet w najgorszy dzień życia można popłakać się ze... śmiechu. „On ciągle wymyśla nowe żarty i ćwiczy je na nas. Dom ojca to skrzyżowanie kliniki dla wariatów z cyrkiem i wesołym miasteczkiem”. Mimo ze aktor rozwiódł się z jego mama, Valeria Velardi, syn nie odczuł braku ojca. „Nie unikał odpowiedzialności. Kiedy założył nowa rodzinę, Zachary miał swój pokój w ich domu. Teraz on oraz jego młodsze dzieci z drugiego małżeństwa z Marsha Garces, Zelda i Cody, sa najbliższymi przyjaciółmi. To zasługa Robina” – chwalił aktora przyjaciel.

TOMASZ LIS ZAANGAŻOWANY Był wściekły, gdy jeden z tabloidów napisał o nim „niedzielny ojciec”. „Dla mnie dzieci są i zawsze będą najważniejsze” – podkreślał juz po rozstaniu z była zona Kinga Rusin. Mimo ze od dwóch lat nie są razem, swoim dwóm córkom: Idze (8) i Poli (12), stara się poświęcać jak najwięcej czasu. Wspólnie bawią się na kręgielniach, placach zabaw, dużo rozmawiają. Od niedawna jest tez ojczymem Ani (6) i Julii (8), córek Hanny Lis.

SZYMON MAJEWSKI KUMPEL Naczelnego prześmiewcę III i IV RP z dziećmi najłatwiej spotkać w kinie. Zosia (15) i Antek (13, na zdj.) w wielu dziedzinach podzielają zainteresowania ojca, wiec dość łatwo znajdują wspólny temat. Z synem gra w szachy. Z córką tańczy przy muzyce Black Eyed Peas. Dzieci nauczyły go samokontroli, opanowania. Jest typem ojca-kolegi, ale zdarza się, ze sam nad tym boleje. Bo jak mówi: „Ojciec, choćby się starał być najlepszym kumplem, zawsze pozostanie ojcem”.

 

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI RODZINNY „Zanim dzieci przyszły na świat, nie zdawałem sobie sprawy, ze jestem aż tak rodzinnym człowiekiem. Wcześniej interesowała mnie wyłącznie praca, film, przygoda. Teraz najważniejsze jest, by dobrze wychować dzieci” – mówi. Jako ojciec 13-letniej Marysi (na zdj.), 11-letniego Antka, 8-letniego Tadeusza i 6-letniej Bronisławy większość spraw planuje z myślą o nich. Choćby role w reklamie.

KAI SCHOENHALS DOMATOR „Koko nas kompletnie zmieniła. Juz wiem, po co pracuje, po co jestem. I dla kogo to robie. Kiedyś lubiłem spędzać czas w knajpach, ze znajomymi, w mieście. Teraz czekam na moment, gdy wrócę do moich dziewczyn” – mówił „Gali” po narodzinach pierwszej córki Kai, współwłaściciel restauracji KOM, a prywatnie mąż Katarzyny Figury. Kiedy po Koko Claire (5, na zdj.) na świat przyszła Kaszmir Amber (3), stał się jeszcze większym domatorem. Na zasadzie: więcej dziewczyn, więcej szczęścia.