Walentynki to szczególna data w kalendarzu zakochanych. Na dobry początek: kolacja przy dźwiękach ulubionej muzyki w romantycznej scenerii. Atmosferę podgrzeje wspólna kąpiel i masaż. Nie musisz mieć dyplomu fizjoterapeuty, by sprawić przyjemność ukochanemu. Olejki do masażu oraz słoiczki z czekoladą do ciała znajdziesz w każdej perfumerii. Inny pomysł na 14 lutego? Wiele gabinetów i hoteli oferujących spa przygotowało specjalne pakiety dla zakochanych. Atrakcji nigdy za dużo, zwłaszcza że w tym roku walentynki wypadają w weekend...

MIŁOŚĆ DOBRZE PRZYPRAWIONA

Zanim podasz romantyczną kolację, sprawdź, czym doprawić dania, by poprawić nie tylko ich walory smakowe... Niektóre przyprawy działają jak afrodyzjaki. Apetyt na miłosne zabawy wzrośnie po dodaniu do potraw m.in. lubczyku, korzenia imbiru, bazylii, chili, cynamonu, curry, papryki, pieprzu i żeń-szenia. Na deser – obowiązkowo czekolada! Lampka czerwonego wina nie tylko pozytywnie wpływa na serce, ale też rozluźnia i pobudza. Uwaga! Nie przesadźcie z alkoholem, bo nici z miłosnych uniesień.

ADRESY DLA ZAKOCHANYCH

Chcecie spędzić ten wyjątkowy dzień poza domem? Jeśli lubicie kameralne miejsca, polecamy Młyn Klekotki (www.hotelmlynklekotki.pl) na Mazurach, który proponuje „Czekoladowy weekend we dwoje”. W skład dwudniowego pakietu wchodzi m.in. czekoladowy masaż dla niej i dla niego, romantyczna kolacja, pobyt w saunie oraz filiżanka rozgrzewającej czekolady przy kominku (1500 zł/2 osoby). CitiSpa w Poznaniu (www.citispa.pl) przygotowało dla zakochanych specjalną ofertę w różnych wariantach cenowych (od 255 do 950 zł). W salonie Suparom w Warszawie poznacie tajemnice masażu tajskiego (kombinacja akupresury, shiatsu i jogi) w wersji klasycznej lub z użyciem aromatycznych olejków. Po masażu możecie zjeść kolację w restauracji na dole. Więcej na: www.masaztajski. pl. Opcja dla niezdecydowanych: jeśli nie wiesz, co wybrać, możesz podarować partnerowi prezent w postaci kuponu na zabieg w salonie.