ZAKOPANE-KATARZYNA DOWBOR

„Boże Narodzenie od dziesięciu lat spędzam tak samo, czyli Wigilia w Warszawie, a święta w Zakopanem. Razem ze znajomymi wyjeżdżamy zawsze do pensjonatu »U Pani Kasi«. I za każdym razem śmiejemy się, że znowu jesteśmy u siebie” – opowiada Katarzyna Dowbor. „Jednak kiedy chcę pojeździć na nartach, wybieram Alpy. Francuskie albo włoskie, w zależności od tego, czy nastawiam się na ostrą jazdę (Francja), czy na niepowtarzalny poświąteczny klimat (Włochy)” – dodaje dziennikarka.

GSTAAD- ROMAN POLAŃSKI

Reżyser znany jest z tego, że zimą w każdej wolnej chwili zakłada narty i szaleje na stoku. Nic dziwnego, że Boże Narodzenie artysta najchętniej spędza w swojej posiadłości w Gstaad, szwajcarskim kurorcie narciarskim. W święta można go również spotkać w Courchevel, najbardziej luksusowym kurorcie we francuskich Alpach, do którego przyjeżdżają również Alain Delon i Jean-Paul Belmondo. Ciekawe, czy panowie po stoku spotykają się na pogawędki przy grzanym winie?

POLSKIE GÓRY- MARCIN PROKOP

Coraz więcej gwiazd zamienia wigilijny stół w domu na karpia zjedzonego po białym szaleństwie. Temu trendowi uległ także Marcin Prokop, który w tym roku, razem ze swoją partnerką Marią Prażuch i córką Zosią, wybiera się w góry. „Zawsze święta spędzaliśmy, jak większość Polaków, przy suto zastawionym stole, w domu przepełnionym rodziną. Teraz postanowiliśmy wprowadzić trochę finezji w nasz świąteczny nastrój. Wybieramy się we trójkę w góry. Jakie? Pewnie spontanicznie wybierzemy coś po drodze” – żartuje Marcin Prokop.

WENECJA-ELTON JOHN

„Święta w Wenecji są magiczne” – często powtarza Elton John. Muzyk od wielu lat spędza grudzień w tym romantycznym mieście. Oczywiście zawsze w towarzystwie ukochanego Davida Furnisha. Na urokliwej wyspie Giudecca para kupiła luksusowy apartament. „Nie lubimy tłumów, dlatego zaszyliśmy się w tej spokojniejszej części miasta. Jednak codziennie wpadamy do położonego w centrum Hotelu Cipriani. Przepadamy za świątecznymi potrawami, jakie przyrządza kucharz z tamtejszej restauracji” – zdradzili.

ASPEN- GOLDIE HAWN

Już pod koniec listopada do tej niewielkiej miejscowości w Kolorado zjeżdżają się bogaci Amerykanie, by spędzić tam czas aż do Bożego Narodzenia. Niektórzy pojawiają się tam, aby pozjeżdżać na nartach, a inni, by spotkać się z wpływowymi znajomymi. Od ponad 25 lat stałą rezydentką Aspen w czasie świąt jest Goldie Hawn. „Uwielbiam klimat tego miejsca” – powtarza. Ostatnio aktorka narzekała jednak na paparazzich, którzy nawet w święta śledzą opatulone szalami gwiazdy.