SYDNEY POLLACK Pożegnanie wielkiego artysty

Udostępnij

Wczoraj w domu w Los Angeles w otoczeniu rodziny zmarł reżyser, aktor i producent filmowy Sydney Pollack. Miał 73 lata. Kiedy dziewięć miesięcy temu lekarze zdiagnozowali raka rozpoczął heroiczną walkę. Niestety przegrał ją.

SYDNEY POLLACK Pożegnanie wielkiego artysty

Jego ostatni występ na dużym ekranie miał miejsce kilka miesięcy temu. Zagrał ojca Patricka Dempsey'a w komedii „Moja dziewczyna wychodzi za mąż". Sydeny Pollack był żonaty z Claire Griswold, swoją byłą studentką. Mieli trójkę dzieci.

„Moja przyjaźń z Sydney'em trwała 40 lat. Pracowaliśmy razem i pozostaliśmy przyjaciółmi. Byliśmy bardzo blisko" - mówił Robert Redford, który wystąpił w filmach Pollacka, m.in. w „Pożegnaniu z Afryką", czy „Tacy byliśmy".

Pollack studiował aktorstwo w Nowym Jorku. Po skończeniu szkoły występował w teatrze, uczył też w studentów. Karierę zaczął dopiero po przeprowadzce na Zachodnie Wybrzeże. W 1962 zdecydował się stanąć po drugiej stronie kamery. Wyreżyserował film „War Hunt" na planie, którego poznał Roberta Redforda. Dwadzieścia lat później jego „Tootsie" był nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach. Pollack swoją nagrodę zdobył w 1985 roku za „Pożegnanie z Afryką".

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł