Wtedy fani i muzycy zdemolowali salę balową Empress. Zniszczeniu uległy kryształowe żyrandole, krzesła, które publiczność wyrywała i rzucała na scenę. Oprócz tego Mick Jagger i koledzy zostali obrzuceni butelkami i kamieniami.

Awantura rozpoczęła się, kiedy kilkunastu widzów siedzących przy scenie, zaczęło pluć na artystów. Gitarzysta Keith Richards zwrócił jednemu z nich uwagę. „Powiedział mu, żeby tego nie robił. Nie poskutkowało. W polu rażenia znalazł się Brian Jones, drugi gitarzysta. Keith wpadł we wściekłość. Podszedł do chuligana, nadepnął mu na palce i kopnął w twarz" - opowiadał świadek zdarzenia. „Po chwili bili się już wszyscy. Kilku widzów wpadło na scenę, ale powstrzymali ich ochroniarze.

Ponad 7 tysięcy osób, które przyszły na koncert ogarnął szał. Dobrze, że nikt wtedy nie zginął. Muzycy uciekli ze sceny praktycznie w ostatniej chwili". 50 osób przewieziono do szpitala. Później władze wydały oświadczenie, że nie będą tolerować takich wybryków. Od tego czasu Stonesi mieli oficjalny zakaz koncertów w Blackpool. Przez 44 lata, aż do wczoraj. „Wysłaliśmy list do muzyków. Chcieliśmy ich zaprosić na występ do naszego miasta. Zakaz został właśnie zdjęty" - przyznał na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Peter Callow.