BLOKI KOLORÓW

Soczyste barwy występują teraz w zaskakujących duetach, a nawet triach. Królują nietypowe zestawienia, np. zieleni i koralu, oranżu i żółtego czy amarantu z czerwienią. To trend, który nie pozwala pozostać niezauważoną.

W STRONĘ AFRYKI 

Odważny miks wzorów zwierzęcych i plemiennych, byle w naturalnych odcieniach ziemi. Do tego mocna biżuteria z kamieniami i koralikami oraz masywne skórzane dodatki.

OZŁOCONA

Na przekór kryzysowi projektanci spowijają sylwetkę w złoto od stóp do głów. Modny jest zarówno metaliczny połysk na tkaninach, jak i cekinowe powierzchnie dające trójwymiarowy efekt. Złoty trend dotyczy również dodatków.

KOSTIUM I SPÓŁKA

Już dawno kostium nie wymagał tak skomplikowanej oprawy! Okulary, torba, buty na obcasie i biżuteria to absolutne minimum. Do łask powracają też kąpielowe płaszcze pasujące do kostiumu.

KOMBINEZON

Fason „all in one” zawojował tegoroczne pokazy. Występuje we wszystkich możliwych stylach: od sportowego poprzez miejski, kobieco zmysłowy aż po wieczorowy, wzorowany na smokingach.

SPRANY DŻINS

Jako total look albo jeden dżinsowy element. Najlepiej jeśli jest wybielany i znoszony, z dziurami i przetarciami. Powinien zaskakiwać fasonem lub detalem, więc zwykła para dżinsów tej wiosny nie wystarczy.

FRĘDZLE

To przebój wśród wiosennych detali. Mogą być zarówno krótkie i ułożone warstwowo, jak i długie, na całości kreacji. Inspirowane Dzikim Zachodem, Afryką lub strojami tancerek z lat 20.