Giorgio Armani ma wyraźną słabość do rodziny Beckhamów. Z najsłynniejszym brytyjskim małżeństwem przyjaźni się od kilku lat. „To ludzie z klasą i stylem. Chętnie rozpocząłbym z nimi współpracę” – podkreślał przed laty w wywiadach. Słowa dotrzymał. W 2008 roku zaproponował Davidowi udział w kampanii reklamowej luksusowej bielizny. Piłkarz zgodził się bez namysłu. Plakaty z jego podobizną zawisły m.in. w Londynie i Nowym Jorku. To był komercyjny strzał w dziesiątkę. Właściciele brytyjskiego domu handlowego Selfridges zanotowali znaczący wzrost sprzedaży slipek i koszulek z metką Emporio Armani.

Zachęcony tym sukcesem projektant postanowił zaprosić do współpracy byłą Posh Spice. „Victoria inspiruje kobiety na całym świecie. To dlatego pierwszy raz od 20 lat postanowiłem zaangażować do reklamy bielizny nie modelkę, ale znaną piosenkarkę. Pani Beckham w pełni uosabia filozofię mojej marki” – powiedział Armani. Zdjęcia do kampanii rozpoczęły się pod koniec października na plaży w Malibu. Victoria pozowała przed obiektywami Merta Alasa i Marcusa Piggotta. Obaj fotografi cy znani są ze współpracy z największymi gwiazdami show-biznesu. W swoich portfolio mają zdjęcia m.in. Madonny, Björk i Charlotte Rampling.

Dla wielbicieli Victorii jej udział w rozbieranej reklamie był zaskoczeniem. W końcu piosenkarka wielokrotnie podkreślała, że nie lubi oglądać siebie nago. „Jestem normalną kobietą i mam mnóstwo kompleksów” – wyznała kiedyś z rozbrajającą szczerością. Dla Armaniego postanowiła jednak zrobić wyjątek. „Uwielbiam go i mogłabym pracować dla Giorgia nawet za darmo” – zdradziła. Złośliwi nie są jednak tego tacy pewni. Dobrze wiedzą, że była spicetka uwielbia powiększać swój majątek. Według dobrze poinformowanych źródeł piosenkarka dostała za udział w reklamie 12 milionów funtów. Czy to prawda? Nie wiadomo. Gdy dziennikarze pytają o honorarium, Victoria zmienia temat. Nie chce także zdradzić, jak będzie wyglądać kolekcja, którą prezentuje. Cóż, wszystko wyjaśni się na początku przyszłego roku. To właśnie wtedy w największych miastach świata zawisną plakaty z jej podobizną.