WILLA RAJKA

Zupełnie nowe miejsce, bo debiutowało w sylwestra 07/08. Willa Rajka zwraca uwage: niby góralska, a nowoczesna. Zaprojektował ja zakopianski architekt Adam Bukowski „Tyrała”, a kute elementy ozdobne powstały w najstarszej zakopianskiej kuzni Jacka Biernacika. Pensjonat lezy u podnóza Antałówki, przy Szlaku Architektury Drewnianej, niedaleko Witkiewiczówki i Willi pod Jedlami. Z okien rozciaga sie piekny widok na Tatry z Nosalem i Giewontem na pierwszym planie. Blisko stad do aquaparku na Antałówce i wyciagu na Kozincu. Wyciszenie znajda tu ci, którzy unikaja standardu. Bywaja gwiazdy, ale własciciele milcza jak grób, bo obiecali dyskrecje. Willa Rajka zapewnia pełne wyzywienie i organizuje sniezne atrakcje: skutery, zaprzegi, kuligi, rajdy quadami, jazde konna, wycieczki nordic walking z przewodnikiem. Dla pasjonatów twórczych warsztatów plenery malarskie. Mozna tez zamówic masaz na miejscu – polecamy.

Wnetrze góralskiego pensjonatu zaskakuje stylem francuskim: pieczołowicie dobranymi detalami, zorganizowana przestrzenia. Na scianach freski, które dodaja fi nezji i lekkosci. Zasłony i kapy uszyto z dekoracyjnych tkanin o oliwkowym lub ceglanym odcieniu. Przełamuja monotonie jasnych wnetrz.
Pokój dwuosobowy 240–300 zł. Willa Rajka, Kurierów Tatrzanskich 2, Zakopane, www.rajka.pl

DWÓR NA WYSOKIEJ

Dawna szlachecka siedziba Zebrzydowskich, Stadnickich, Larischów, Borowskich, Zelenskich w Jordanowie. Adres dla tych, którzy szukaja miejsc z historia i ciekawych ludzi. Własciciel Antoni Pilch jest zakochany w muzyce renesansowej, dlatego czesto odbywaja sie tu spotkania muzyczne. Pokoje goscinne znajduja sie na poddaszu powstałym po wmontowaniu w budynek góralskiej chaty. Do wyboru m.in. Salon Dworski, Pokój Modrzewiowy. Posiłki na zyczenie, smaczne i domowe.
Ceny noclegów do negocjacji. Dwór na Wysokiej, Wysoka 191, Jordanów, www.lutnia.pl

WILLA WIDOK

Pensjonat polecamy zapracowanym spragnionym błyskawicznego relaksu albo dwójkom z dziecmi. Dwie blizniacze wille połozone na wzgórzu z pieknym widokiem na Beskidy, oddalone od centrum Szczyrku. W nich apartamenty dla dwóch, trzech i czterech osób z aneksami kuchennymi. Atmosfera domowa. Malowane szafki w kwiaty, na korytarzach fotografi e Szczyrku z dawnych lat. Jest specjalny pokój zabaw dla dzieci i mini spa z jacuzzi, łaznia turecka, sauna fi nska, fi tness. Wieczorami mozna posiedziec przy kominku lub w „piwniczce biesiadnej”. Własciciele pomoga w organizacji kuligów i zabaw z muzyka góralska, rekomenduja tez kursy paralotni.
Apartament dwuosobowy od 165–205 zł, trzyosobowy od 170–300 zł. Family Relax, ul. Widokowa 16, Szczyrk, www.willawidok.pl