„Strażnicy” w reżyserii Zacka Snydera to doskonała adaptacja kultowego komiksu duetu Alan Moore i Dave Gibbons z 1987 roku. Ta zawiła historia, pełna superbohaterów i przeskoków w czasie, adresowana była raczej do zagorzałych miłośników komiksu i nikt nie spodziewał się, że zostanie kasowym hitem. Tymczasem według Exhibitor Relations w weekend 6-8 marca film zarobił w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie około 55,6 miliona dolarów, co daje mu pierwsze miejsce w amerykańskim box office.

Na drugim stopniu podium znalazł się film „Madea Goes To Jail”. Komedia, którą wyreżyserował aktor i reżyser Tyler Perry zarobiła w ostatni weekend 8.8 miliona dolarów. W sumie historia o niebanalnej, czarnoskórej staruszce zarobiła już od premiery imponującą sumę 76.5 miliona dolarów.

Trzecie miejsce zajmuje „Taken”, w którym główną rolę gra Liam Nesson. W ostatni weekend film zgarnął 7.4 miliona dolarów, a po sześciu tygodniach od pojawienia się na ekranach kin łączne wpływy sięgają już 118 milionów.

„Slumdog. Milioner z ulicy” dzielnie walczy o kolejne miliony na koncie. Tendencja jest jednak spadkowa: w 17 tygodniu wyświetlania film zarobił zaledwie 6.9 miliona dolarów. W sumie film zarobił dotąd 125.4 miliona – wystarczy, aby wyprodukować kolejnych milionerów ze slumsów.