W ostatnią środę późnym wieczorem Paulina Młynarska poinformowała, że po długiej chorobie zmarł jej ojciec, Wojciech Młynarski. Niedługo potem napisała o tym również Agata Młynarska. Śmierć ojca potwierdził także syn tekściarza, poety i barda – Jan Młynarski, który również jest muzykiem. W piątek wieczorem córki Młynarskiego zamieściły na Facebooku klepsydrę, która informowała o tym, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Wojciecha Młynarskiego, kultowego polskiego twórcy. Teraz wiadomo już także, jak wygląda jego testament.

ZOBACZ: Znana jest już data i miejsce pogrzebu Wojciecha Młynarskiego. Mamy klepsydrę

Co Wojciech Młynarski zostawił w spadku trójce swoich dzieci? Okazuje się, że muzyk miał całkiem spory majątek, a Agata i Paulina Młynarskie odziedziczą po nim m.in. wartościowe nieruchomości. Jak brzmi testament muzyka? Fragment z jego treści ujawnił dziś dziennik "Super Express":

Rodzinny dom w Kościelisku, warty 1,2 mln zł, został przepisany w całości na Paulinę Młynarską. Ta jeszcze tego samego miesiąca wystawiła go na sprzedaż. Podobno chce kupić dla całej rodziny inną posiadłość.

Poza słynnym domem w Tatrach, Młynarski posiadał także dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, przy ulicy Lwowskiej (warte ok. 800 tys. złotych), które przepisał do podziału między wszystkie jego dzieci. Dodatkowo wszyscy potomkowie Wojciecha Młynarskiego odziedziczyli dwa konta bankowe, na których tekściarz zdeponował ok. 300 tysięcy złotych.

Dziennikowi "Super Express" udało się także ustalić, że autor kultowych piosenek dostawał co miesiąc około 30 tysięcy złotych z tantiem z racji na fakt, że jego utwory cały czas są przypominane przez stacje radiowe i telewizję. Ta kwota także ma być co miesiąc dzielona między trójkę rodzeństwa.

Wiedzieliście, że artysta dysponował aż tak dużym majątkiem?

CZYTAJ TAKŻE: WOJCIECH MŁYNARSKI: Mąż, ojciec i wybitny artysta

Przypomnijmy, pogrzeb Wojciecha Młynarskiego odbędzie się już w najbliższy piątek, 24 marca. Wojciech Młynarski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach. Oto pełna treść klepsydry, którą na swoim Facebooku zamieściła w miniony piątek córka twórcy, dziennikarka Agata Młynarska: