YVES SAINT LAURENT Moda i sekrety wielkiego kreatora zagoszczą w Petit Palais w Paryżu

Udostępnij

Yves Saint Laurent zmarł ponad rok temu, w czerwcu 2008 roku, jednak zainteresowanie jego dorobkiem i osobą trwa nadal. Regularnie odbywają się aukcje należących do niego przedmiotów i kreacji jego autorstwa, imprezy poświęcone pamięci projektanta, wystawy. Kolejnym krokiem będzie wielka retrospektywna wystawa jego prac w Petit Palais.

YVES SAINT LAURENT Moda i sekrety wielkiego kreatora zagoszczą w Petit Palais w Paryżu

Ekspozycja będzie otwarta id 11 marca do 29 sierpnia 2010 roku. Organizacji tego ambitnego przedsięwzięcia podjęła się fundacja Pierre Bergé-Yves Saint Laurent we współpracy z Muzeum Sztuk Pięknych miasta Paryża. Program zawiera: 40 lat tworzenia mody do noszenia i haute couture, 250 strojów zaprojektowanych między 1962 a 2002 rokiem, zdjęcia, filmy, przedmioty i wszystko inne, co stanowiło element świata Yves Saint Laurenta.

Trzeba przyznać, że Yves Saint Laurent zasłużył sobie na takie wyróżnienie: jeden z najbardziej utalentowanych projektantów w historii mody, który nadał jej nieznany wcześniej rozmach, odkrywca takich muz jak Catherine Deneuve, obdarzony niezwykłymi umiejętnościami, które do dziś budzą podziw na całym świecie. Jeśli planujesz w przyszłym roku wizytę w Paryżu, koniecznie wybierz się na tę wystawę!

Komentarze

Marcelina Zawadzka

Vero Moda - Sweter

Kup teraz

129.9 zł

Spódnica sp25

Kup teraz

89 zł

Carinii - Szpilki

Kup teraz

179.9 zł

Mango - Płaszcz Manuela

Kup teraz

199.9 zł