Anna Wintour i Bee Shaffer

Córka naczelnej amerykańskiego „Vogue’a” nie musi bać się o swoją pozycję zawodową. Z dyplomem prestiżowego uniwersytetu Columbia, gdzie obecnie studiuje, i z pomocą znanej mamy bez problemu uda jej się „znaleźć” interesującą i dobrze płatną pracę w mediach. Dzięki koneksjom Anny 20-letnia Bee pisała już dla „Teen Vogue’a” i „Daily Telegraph”. Oczywiście o modzie.

Maciej, Joanna i Mateusz Damięccy

Kiedy inne dzieci bawiły się w piaskownicy, on siedział za kulisami w teatrze i podglądał, jak gra jego tata. Mateusz od zawsze dobrze się czuł na scenie, na telewizyjnych korytarzach i planach filmowych. Nic dziwnego, że został aktorem, chociaż w dzieciństwie miał zupełnie inne plany. ,,Jako dziesięciolatek fascynował się karate” – zdradza „Gali” mama aktora i jego menedżerka Joanna Damięcka. Gdyby nie wybrał aktorstwa, pewnie byłby najprzystojniejszym mistrzem wschodnich sztuk walki w Polsce.

Jon Voight i Angelina Jolie

Aż trudno uwierzyć, że Angelina była kiedyś córeczką tatusia. Choć dzisiaj nie utrzymuje z nim kontaktów, to właśnie Jonowi Voightowi zawdzięcza swój sukces. Z jego wsparciem rozpoczęła przygodę z filmem już jako 7-latka. Pierwszy raz pojawiła się na ekranie u boku ojca w filmie „Szukając wyjścia” w 1982 roku.

Ildiko i Drew Barrymore

Wszystko zaczęło się podczas przyjacielskiego spotkania w domu państwa Barrymore. Rodzice małej Drew, znani aktorzy Ildiko i John zaprosili na kawę kilku znajomych, wśród których znalazł się m.in. reżyser i ojciec chrzestny dziewczynki Steven Spielberg. Gdy tylko spojrzał na 6-letnią blondyneczkę, od razu zaproponował jej rolę w filmie „E.T.”. Widzowie byli zachwyceni małą Drew. Zresztą tak jak kolejnymi produkcjami z jej udziałem.

Teresa i Weronika Rosati

Była jeszcze nastolatką, kiedy zaczęła pojawiać się na warszawskich salonach. To dzięki mamie, znanej projektantce mody, która ubiera wiele kobiet ze świata polityki i show-biznesu, twarz Weroniki stała się rozpoznawalna, zanim pojawiła się na ekranie. Mama zawsze wspierała utalentowaną córkę. Teraz Weronika próbuje sił w światowym kinie.

Aaron i Tori Spellingowie

„Mało utalentowana, niezbyt ładna i nierozgarnięta” – tak plotkowano w Hollywood o córce jednego z najpotężniejszych producentów telewizyjnych Aarona Spellinga. Żądna kariery Tori zrobiła jednak wszystko, by wbrew złośliwym komentarzom zostać aktorką. Błagała tatę, by powierzył jej choćby małą rólkę w serialu dla nastolatków „Beverly Hills 90210”. Nie musiała długo prosić. Aaron szybko dokonał odpowiednich zmian w scenariuszu. Tori zagrała Donnę Martin i stała się idolką dorastających dziewczyn, o której głośno jest do dziś.

Krystyna Janda, Andrzej Seweryn i Maria Seweryn

Nawet gdyby chciała zostać pilotem albo prawniczką, nie miałaby szans. Maria Seweryn, córka wybitnych aktorów Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna, była skazana na sukces. Rodzice nie tylko przekazali jej w genach niezwykły talent, ale również zadbali o to, żeby nie zabrakło jej pracy. Młoda aktorka gra znaczące postaci w wielu sztukach w Teatrze Polonia Krystyny Jandy. Mama obsadziła ją też w jednej z głównych ról w swoim serialu ,,Męskie-żeńskie”. Córka Jandy przyznaje „Gali”: ,,Aktorką zostałam przez przypadek”. Oby więcej było takich przypadków i... rodziców.

Krystyna Loska i Grażyna Torbicka

,,Gdy byłam mała (...), stawałam na biurku taty i śpiewałam” – przyznała w jednym z wywiadów gwiazda TVP 2 i dodała: ,,W końcu dorastałam z mamą, która od zawsze pracowała w telewizji”. I choć chciała zdawać na politechnikę, to przeznaczenie było silniejsze.

Marek i Misiek Koterscy

,,Tata pił, ja się wpakowałem w narkotyki, dlatego postanowiłem zagrać w jego fi lmach. Niech inni wiedzą, że nie warto” – przyznaje Misiek. Nie ma wykształcenia aktorskiego, posiada za to naturalny talent, a dzięki pomocy ojca mogli się o tym przekonać widzowie „Dnia świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” .