W tym roku to właśnie Cristiano Ronaldo został okrzyknięty najlepszym piłkarzem na świecie i to on odebrał Złotą Piłkę 2016. Piłkarz bezkonkurencyjnie uplasował się na pierwszej pozycji. A który był kapitan Reprezentacji Polski, Robert Lewandowski?

ZOBACZ: ANNA LEWANDOWSKA JEST W CIĄŻY Ania i Robert Lewandowscy zostaną rodzicami!

Lewy uplasował się dopiero na 16. miejscu w plebiscycie "France Football". Tym samym polski piłkarz spadł aż o 12 miejsc! W końcu w zeszłym roku Lewandowski był czwarty. Co zaważyło na tak niskiej ocenie Polaka w tym roku? Wiele osobistości polskiego i europejskiego footballu nie ma wątpliwości, że to bardzo krzywdząca nota dla Lewandowskiego.

Najpierw zestawienie "France Football" wyśmiał Kamil Grosicki. Suchej nitki na sędziach układających zestawienie nie zostawił też sam Lewandowski, który już niedługo zostanie tatą. Mąż Anny Lewandowskiej dosłownie „wyśmiał” na Twitterze wynik tegorocznego zestawienia:

Skąd taka decyzja jurorów rankingu "France Football"?

Przez sześć lat gazeta "France Football" i Międzynarodowa Federacja Piłkarska przyznawały nagrodę razem. We wrześniu 2016 magazyn zakończył współpracę z FIFA i od teraz będą przyznawane dwa niezależne od siebie wyróżnienia.

W wyróżnieniu FIFY niestety także nie było na podium Lewandowskiego. W finałowej trójce nominowanych w plebiscycie FIFA są Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Antoine Griezmann a uroczysta gala przyznania wyróżnienia odbędzie się w styczniu 2017 roku.

CZYTAJ: ANNA LEWANDOWSKA W CIĄŻY Jak Robert oznajmił, że będzie ojcem?

Głosy w plebiscycie "France Football" oddają dziennikarze z całego świata. Każdy kraj ma jednego przedstawiciela, który wskazuje trzech najlepszych piłkarzy. Za pierwsze miejsce przyznawane jest pięć punktów, za drugie - trzy, a za trzecie - jeden. I choć Robert Lewandowski strzelił w zakończonym sezonie wiele celnych bramek, to jednak nie został doceniony przez dziennikarzy sportowych z całego globu. Zupełnie inaczej został oceniony boski Cristiano Ronaldo.

POLECAMY: ANNA LEWANDOWSKA wydała oświadczenie. Żona Roberta Lewandowskiego oficjalnie potwierdza ciążę

I choć trudno się  z tym werdyktem nie zgodzić, to jednak czy Robertowi Lewandowskiemu faktycznie nie należy się znacznie wyższa pozycja w obu zestawieniach? Jego polscy i niemieccy fani nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości!

A oto cała klasyfikacja plebiscytu "France Football":

1. Cristiano Ronaldo (Real Madryt)

2. Leo Messi (FC Barcelona)

3. Antoine Griezmann (Atletico Madryt)

4. Luis Suarez (FC Barcelona)

5. Neymar (FC Barcelona)

6. Gareth Bale (Real Madryt)

7. Riyad Mahrez (Leicester)

8. Jamie Vardy (Leicester)

9. Pepe (Real Madryt)

9. Gianluigi Buffon (Juventus)

11. Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)

12. Rui Patricio (Sporting)

13. Zlatan Ibrahimović (Manchester United)

14. Arturo Vidal (Bayern Monachium)

15. Paul Pogba (Manchester United)

16. Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

17. Dimitri Payet (West Ham United)

17. Luka Modrić (Real Madryt)

17. Toni Kroos (Real Madryt)

Zgadzacie się z taką jego kolejnością?