ZŁOTE GLOBY Heath Ledger pośmiertnie zdobył Złotego Globa!

Udostępnij

Przedstawiciele stowarzyszenia prasy zagranicznej uhonorowali go statuetką w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy za rolę Jokera w „Mrocznym Rycerzu". W jego imieniu nagrodę odebrał reżyser filmu, a nie jak wcześniej spekulowano była partnerka Michelle Williams.

ZŁOTE GLOBY Heath Ledger pośmiertnie zdobył Złotego Globa!

Najlepsza Aktorka Dramat: Kate Winslet („Droga do szczęścia") Kate zdobyła także nagrodę w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa za rolę w filmie „Zaklinacz snów".

 „Mówię za wszystkich, którzy mieli okazję pracować z Heathem na planie. To olbrzymi smutek, że nie ma go już z nami. Ale też okazja do wielkiej dumy. Tęsknimy za nim, ale cieszymy się, że nie będzie zapomniany. Nigdy" - mówił Nolan. Te słowa były najbardziej wzruszającym momentem podczas ceremonii. Widownia nagrodziła zmarłego w styczniu zeszłego roku aktora owacją na stojąco. Rodzina Heatha nie przyjechała do Los Angeles z powodów osobistych, ale jego ojciec Kim mówił, że byli tam obecni duchem. Inni wygrani tego wieczoru to m.in.: Najlepszy Film Dramat: „Slumdog Milionaire"

Najlepszy Film Musical lub Komedia: „Vicky Christina Barcelona"

Najlepszy Aktor Dramat: Mickey Rourke („Wrestler")

Komentarze

Agnieszka Szulim

Lee - Koszula Regular Western Crushed Blue

Kup teraz

319.9 zł

Kookai Spodnie materiałowe navy

Kup teraz

199.5 zł

Ivy Kirzhner STARSTRUCK Botki kowbojki i motocyklo...

Kup teraz

3149 zł

Bobbi Brown Usta Nr. 07 Pink Buff Błyszczyk 7.0 ml

Kup teraz

115 zł