KATIE HOLMES Życiowe zmiany

Tom Cruise sprawił, że odsunęła się od rodziny i przyjaciół. Nie miała własnego życia. Lecz Katie Holmes w końcu wyrwała się ze złotej klatki, w której trzymał ją mąż. Teraz zadziwia świat nowym image’em i bierze sprawy w swoje ręce. Już nie chowa się w cieniu ukochanego. Jest jego partnerką.

Nadeszła jej kolej. Katie wstała z miejsca, poprawiła marynarkę od Armaniego i stanęła przy mikrofonie. Mówiła długo, z pasją. Widać było, że naprawdę zależy jej na udziale w kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet. Jednak siedzący na sali dziennikarze w swoich notesach wynotowali tylko parę zdań. „Najważniejsze, byśmy wspierali się nawzajem. Musimy rozmawiać ze sobą. Przemoc ma różne oblicza. Walczmy ze wszystkimi jej objawami” – prosiła aktorka. Kiedy skończyła mówić, rozległy się oklaski. Wszyscy wstali z miejsc. Jessica Alba i Rosario Dawson, które również były obecne na spotkaniu, miały łzy w oczach. 29-letnia aktorka pokazała, że już dawno przestała być naiwną dziewczynką z serialu „Jezioro marzeń”. To wystąpienie było aktem solidarności z mężem.

WIELKA FANKA

Andrew Morton, autor nieautoryzowanej biografii Toma Cruise’a, w wywiadzie dla agencji Associated Press mówił, że Katie już kilkanaście lat temu wiedziała, że zostanie żoną gwiazdora. Założyła się nawet o to z jedną z sióstr. „Pod tym względem była podobna do księżnej Diany. Przygotowywała się do najważniejszej roli życia od najmłodszych lat. Różnica była tylko taka, że Diana pochodziła z wyższych sfer, pomagał jej sztab specjalistów. Katie, która wychowała się w normalnej rodzinie, do wszystkiego musiała dojść sama. Jej ojciec był adwokatem specjalizującym się w rozwodach, a matka prowadziła dom. Zwykła rodzina z amerykańskiego przedmieścia. Najmłodsza wśród czwórki rodzeństwa, naprawdę wierzyła, że spełni swoje marzenia”. Poznali się kilkanaście lat później na jednym z bankietów. „To miała być randka w ciemno. Ale jak można mówić o randce w ciemno w przypadku Toma i Katie. Kiedy się przywitał i obdarzył swoim najpiękniejszym uśmiechem, była wniebowzięta” – opowiadała o ich pierwszym spotkaniu Jess Cagle z magazynu „People”. Nie kryli się ze swoimi uczuciami. Kiedy Tom widział czekających na nich paparazzich, zatrzymywał samochód i pozwalał się fotografować z Katie. Nie korzystali z tylnych wejść do restauracji, nie uciekali też przed fanami. Kiedy prosiła go, by zapewnił im odrobinę prywatności, tłumaczył, że robi to dla jej dobra. Te wyrzeczenia miały mieć wpływ na jej karierę. Zawsze szedł pierwszy, Katie nieprzyzwyczajona do takiego zainteresowania grzecznie trzymała się krok za ukochanym. Pod tym względem była idealna. Już wcześniej o związkach Toma mówiono, że przypominają układy biznesowe. Mimi Rogers i Nicole Kidman miały pomóc mu w walce z plotkami o homoseksualizmie. Penélope Cruz potrzebna była do zwiększenia zainteresowania jego osobą. Chciał zdominować cały show-biznes. I udało mu się to. Nawet rozstanie z Penélope nie zmieniło jego pozycji w Hollywood, ale zdawał sobie sprawę, że żeby utrzymać się na pierwszym miejscu, szybko musi znaleźć kogoś na jej miejsce. Katie pasowała do tej roli jak nikt inny. Znana i lubiana, ale jeszcze bez statusu gwiazdy. Skromna i piękna. A przede wszystkim bezkrytycznie wpatrzona w Toma. Już w pierwszych tygodniach ich związku członkowie kościoła scjentologicznego obserwujący każdy ich krok zasugerowali, by aktorka odcięła się od poprzedniego życia. „Wyglądało to mniej więcej tak: skreśl wszystkich swoich przyjaciół, którzy mogliby próbować otworzyć ci oczy. Ogranicz kontakty z rodziną i całkowicie podporządkuj się nowym regułom” – opowiadał Andrew Morton. Zakochana Katie nawet nie zauważyła, kiedy wprowadzała w życie kolejne punkty. Zmieniała się też na zewnątrz. Ubrania z ulubionego przez kalifornijskie dziewczyny butiku Kitson zastąpiła kreacjami najlepszych projektantów. Stała się elegancką kobietą.

PIERWSZY KROK W DOROSŁOŚĆ

Polecamy
Komentarze