KSIĄŻE HARRY Książę Harry gwiazdą w Stanach Zjednoczonych!

KSIĄŻE HARRY Książę Harry gwiazdą w Stanach Zjednoczonych! Zdjęcia: SIPA

Nowojorczycy wprost nie mogli się go doczekać. Młodszy syn księcia Karola i Diany zrobił na nich spore wrażenie… Już pierwszego dnia swojej oficjalnej wizyty na kontynencie amerykańskim Harry dał się poznać jako prawdziwy książę. Zaledwie dwie godziny po wylądowaniu (rejsowym samolotem, koszt podróży pokryła babcia, królowa Elżbieta II ze swojego prywatnego budżetu) młody książę odwiedził Ground Zero, gdzie spotkał się z gubernatorem stanu Nowy Jork Davidem Patersonem i złożył hołd ofiarom zamachu z 11 września 2001 roku. Następnie pozował do zdjęć ze strażakami i rozmawiał z rodzinami ofiar.

Później uczestniczył w oficjalnym otwarciu Brytyjskich Ogrodów (British Garden) na Hanower, podczas którego zasadził krzew magnolii. Stamtąd udał się do centrum medycznego weteranów armii Stanów Zjednoczonych, gdzie na spotkanie z nim oczekiwali żołnierze, którzy wrócili z Iraku i Afganistanu.

Program na wieczór? Żadnych imprez, czy zwiedzania atrakcji Nowego Jorku. Zamiast tego spotkanie z przedstawicielami świata biznesu, zorganizowane przez brytyjski konsulat. Wreszcie chwila wytchnienia: prywatna kolacja z przyjaciółmi.

Następnego dnia Harry dobrze się bawił zwiedzając szkołę Harlem Children's Zone w Harlemie, którą dwa lata wcześniej odwiedził jego ojciec. Zgodził się rozwiązać test matematyczny, a następnie pokonał w wyścigu swojego kolegę, księcia Seeiso z Lesotho.

Trzeciego dnia wizyty dwaj przyjaciele udali się na Governors Island, małą wyspę u wybrzeży Nowego Jorku aby wziąć udział w drugiej edycji rozgrywek Veuve Clicquot Manhattan Polo Classic, z których dochód zasilił konto fundacji Harry’ego Sentebale. Na widowni pojawili się m.in. Kate Hudson, Britney Spears, Chloe Sevigny, czy Madonna i jej nowy chłopak Luz Jesus. Wybierając na cel swojej pierwszej oficjalnej podróży Nowy Jork, Harry chciał złożyć hołd swojej nieżyjącej matce, która szczególnie lubiła to miasto. Zadanie spełnione...

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze