KSIĄŻE KAROL Recesja dotknęła nawet biznes przyszłego króla…

Duchy Originals, firma założona przez brytyjskiego księcia Karola, wydaje wojnę rozrzutnemu stylowi życia. Jeśli książę Karol liczył na to, że kryzys ominie jego mały biznesik, to niestety się pomylił. Z powodu trwającego od kilku miesięcy załamania na brytyjskim rynku kredytów przyszły król był zmuszony obniżyć ceny (a co za tym idzie wagę i wielkość) luksusowych produktów organicznych, oferowanych przez jego firmę Duchy Originals.

Biszkopty, dżemy, wędliny, wina, nabiał, pieczywo... Cenione ze względu na wysoką jakość i efektowne opakowania najwyższej klasy produkty organiczne, dostępne w supermarketach i najlepszych delikatesach na terenie Wielkiej Brytanii miały również opinię wyjątkowo drogich.

Ostatnie posunięcia firmy dowodzą, że księciu Karolowi nie brakuje pomysłów na zaspokojenie oczekiwań klientów. Po kosmetykach (linia szamponów, odżywek i żeli pod prysznic o zapachu róży i mandarynki) i narzędziach ogrodowych Duchy Originals wprowadziło na rynek ekstrakty roślinne o właściwościach leczniczych. Od chwili założenia w 1990 roku firma cały swój zysk, który do tej pory wyniósł ponad 6 milionów funtów, przekazuje na cele charytatywne. Iście po królewsku, prawda?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze