MADONNA Madonna została oficjalnie matką Davida Bandy.

W tym tygodniu kończy się okres 18-miesięcznej próbnej opieki nad adoptowanym przez nią i jej męża Guy'a Richiego, Davidem Bandą. W czwartek piosenkarka uzyska pełne prawo do wychowywania chłopca. Problemy pojawiły się po nagłośnieniu sprawy adopcji przez media. Kiedy Madonna przyjechała z chłopcem do Wielkiej Brytanii, rząd Malawii zdecydował, że ze względu na dobro dziecka, para będzie musiała przejść „test". Nie przekonały ich nawet oficjalne dokumenty podpisane przez jego ojca Yohane'a, który oddał syna do sierocińca po śmierci żony.

Przez ten czas, ponad 67 lokalnych organizacji walczących o prawa człowieka przypatrywało się losowi Davida. W końcu sąd w stolicy kraju Lilongwe wydał oficjalne oświadczenie. „Pan i Pani Richie udowodnili swoje zaangażowanie i pokazali silną więź z dzieckiem. Zapewnili mu bezpieczny dom, opiekę, wsparcie finansowe i emocjonalne" - pisał sędzia.

Madonna po zapoznaniu się z pismem, przyznała, że myśli o kolejnej adopcji. „Rząd Malawi stara się uporządkować prawo adopcyjne. Tak żeby nie trwało to tyle czasu. To może pomóc kolejnym opuszczonym i biednym dzieciom. Buduję szkoły i sierocińce. Podczas pracy nad filmem dokumentalnym o tamtejszych dzieciach „I Am Because We Are" poznałam mnóstwo dzieciaków. Z wieloma naprawdę się zaprzyjaźniłam. Wiem, że nie mogę zabrać wszystkich do siebie, ale chciałabym jeszcze stworzyć prawdziwy dom dla kilku. Reszty też nie zostawię bez pomocy. Ufundowałam stypendia, wystartowałam z kilkoma projektami. Na pewno będę często ich odwiedzać, by dopilnować czy wszystko jest w porządku" - mówiła telewizji CNN.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze