MIASTECZKO Królowy Most

Utrzymana w tej samej konwencji kontynuacja komedii Jacka Bromskiego „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”. „U Pana Boga za miedzą” ma tych samych bohaterów, ale nowe, zaskakująco śmieszne przygody.

Królowy Most to miasteczko, w którym wszyscy się znają. Ksiądz (Krzysztof Dzierma) od lat ten sam. Komendant (Andrzej Zaborski) też. I burmistrz (Mieczysław Fiodorow) z posady nie rezygnuje. Czas płynie powoli, jakby stanął w miejscu. W dzień powszedni – do pracy. Po pracy – odpoczynek. A w niedzielę – do kościoła. Do Królowego Mostu zmiany też jednak dotrą. Policję czeka szkolenie komputerowe. Burmistrz po raz pierwszy będzie miał rywala w wyborach, a do miasteczka powrócą znajomi gangsterzy. „Stare jest zawsze dobre, a nowe oznacza kłopoty – mówi ksiądz do Najświętszej Marii Panienki – ale widocznie tak musi być”. Polska prowincja ukazana w barwny i atrakcyjny sposób. Polecam.

„U PANA BOGA ZA MIEDZĄ”, reż. Jacek Bromski, wyst. Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Emilian Kamiński (na zdjęciu z Małgorzatą Sadowską), w kinach od 19 czerwca

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze