TWIGGY Wczoraj modelka, dzisiaj muza

Wszyscy znamy tę anielską twarz, króciutkie włosy, blond niewinność i sarnie oczy… twarz, która była symbolem lat sześćdziesiątych. Zbliżająca się do sześćdziesiątki Twiggy, jak dotąd nie porzuciła kariery modelki…

Co innego możesz robić, jeśli twój zawodowy wizerunek tak silnie do ciebie przylgnie? Nawet jeśli przekroczysz już wiek, w którym możesz pozować do zdjęć w skąpej spódniczce lub w połowie naga? Nawet wtedy nie osiadasz na laurach gdzieś w zaciszu angielskiej wioski, gdzie zajmujesz się hodowaniem marchewek. Lesley Hornby, bardziej znana pod swym scenicznym pseudonimem Twiggy, postanowiła zainwestować w tą część rynku urody, która aktualnie przeżywa swój rozkwit. Po latach bycia księżniczką wybiegów i okładek magazynów, teraz stała się nową muzą produktów kosmetycznych przeciw oznakom starzenia dla brytyjskiego koncernu Olay.

Marka Olay jest jej dobrze znana – w latach osiemdziesiątych również była jej ambasadorką. „Mamy zaszczyt powitać w naszej firmie nową Twiggy. Jest prawdziwą ikoną piękna, która nieustannie inspiruje miliony kobiet na całym świecie” – mówi rzecznik prasowy koncernu. Trzeba przyznać, że ta piękna blondynka nie odeszła na emeryturę, kiedy czas jej największej sławy minął. Pomiędzy współpracą z marką Marks and Spencer, gościnnymi występami na wybiegach Mediolanu, wystawami swoich najpiękniejszych zdjęć i przewodniczeniem jury w konkursie America's Next Top Model w 2005 roku, Twiggy cały czas pracowała nad utrzymaniem swojego wizerunku, a nawet inspirowała nowe gwiazdki świata mody, takie jak na przykład Agyness Deyn.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze