AGATA KULESZA Zycie jest snem

Celebrytka mimo woli, bo nie ma w niej cienia gwiazdorstwa. „Ważne jest to, by być dobrą żoną, matką, człowiekiem, a nie to, jaką rolę zagrasz” – mówi Agata Kulesza . Jako jedyna zwyciężczyni „Tańca z gwiazdami” oddała wartą wielkie pieniądze nagrodę na cele charytatywne. „Nie interesuje mnie gromadzenie. Ale gdybym straciła pierścionek od męża, oszalałabym...”.

GALA: Dlaczego nie lubi pani słowa „gwiazda”?

AGATA KULESZA: W zestawieniu ze mną nie funkcjonuje ono najlepiej. Gwiazdą jest dla mnie Janusz Gajos, Krystyna Janda, jeszcze kilka nazwisk mogłabym wymienić. Na pewno nie jestem nią ja i nie są też gwiazdami celebryci.

GALA: Pani rzadko gdzieś bywa. To świat pozorny, nie pani?

AGATA KULESZA: Dla mnie to sztuczny świat, taki byle jaki. Nudzi mnie. Wszyscy się umawiamy, że wystrojeni idziemy na jakąś imprezę. Są gwiazdy, gwiazdki, biznesmeni i tacy wszyscy czujemy się wybrani, ważni, bo jesteśmy na tym bankiecie i mamy w torbach zaproszenia. Tak sobie machamy, uśmiechamy się, witamy, a naprawdę ze sobą nie rozmawiamy. Zawsze, kiedy się daję zwieść próżności i gdzieś pójdę, to później bardzo żałuję, wręcz mam moralnego kaca. Może nie umiem funkcjonować na takich imprezach. To zdecydowanie nie moja bajka. Z wieloma osobami nie chcę się spotykać, nie mogę się też napić, bo nie będę nikomu pokazywać się na rauszu. Bardzo uważam, z kim biesiaduję. Nie wszystkich chcę dopuścić do siebie blisko, pokazać, jak się bawię, żartuję.

GALA: Dobrze, że popularność przyszła późno?

AGATA KULESZA: Nie wiem, czybym sobie poradziła, gdybym miała dwadzieścia kilka lat. Może bym się zachłysnęła, uwierzyła, że jestem kimś wyjątkowym. Podziwiam młodych ludzi, którzy potrafią sobie radzić z popularnością. Nie jest fajnie, kiedy nie można wyjść do sklepu, umówić się, z kim się chce, bo paparazzi siedzą przed domem i wszystko, co się robi, będzie później komentowane.

GALA: Przed pani domem też trochę siedzieli po wygranej w „Tańcu z gwiazdami”.

AGATA KULESZA: Ale szybko zrezygnowali, bo była straszna nuda. Mogli mi robić zdjęcia, jak odwożę córkę do szkoły, wracam do domu, a potem jadę do teatru. Pewnie liczyli, że ktoś ode mnie wyjdzie, a tu nic się nie działo. Wtedy zdałam sobie sprawę, jak łatwo manipulować mediami. Nagle człowiek może wymyślić i zrobić sobie dowolne przedstawienie.

GALA: Sprzedać światu wymyśloną historię, podkręcić popularność.

AGATA KULESZA: Wiele osób tak robi od lat. Albo epatują swoim nieszczęściem, albo szczęściem, kochankiem, tajemnicą, która dziwnym trafem przekrada się do mediów. Nie ma to nic wspólnego z ich prawdziwym życiem. Stanie się człowiekiem popularnym nie jest trudne. Myślę, że gdyby trzy osoby z PR popracowały na pierwszej lepszej osobie spotkanej na ulicy, byłyby w stanie bardzo szybko zrobić z niej rozpoznawalne nazwisko.

GALA: To, że bywa się na okładkach, jest oznaką sukcesu?

AGATA KULESZA: Są tacy, którzy na pewno tak to odbierają. Gromadzą te okładki, porównują się z koleżankami, która na ilu była. Ale co to jest za sukces bycie na okładce? To bardzo przyjemne, ale żebym liczyła okładki czy stawiała warunki, że albo okładka, albo nic? Nie mam w sobie takiej pazerności. Wie pani, chciałabym zagrać taką rolę, żeby wszyscy chcieli te okładki ze mną. Z tego powodu, że stworzyłam wybitną kreację albo dostałam Złotą Palmę w Cannes. Wtedy dałabym sobie prawo do bycia na okładce. Po wygranej w „Tańcu z gwiazdami” też dałam sobie takie prawo. Ludzie chcą się czegoś o mnie dowiedzieć. Pomyślałam, że nie będzie to nadużyciem. Ale za chwilę już będzie.

GALA: Zdobyła pani serca ludzi, przekazując srebrne porsche, główną nagrodę „Tańca z gwiazdami”, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

AGATA KULESZA: Ci, którzy mnie znają, wiedzą, dlaczego to zrobiłam, i nie są zaskoczeni. Nie jestem Matką Teresą, nie rozdaję wszystkiego, ale miałam potrzebę podzielić się z innymi. Tak po prostu. Jak się dostaje prezent od losu, warto z nim zrobić coś dobrego. A może to była też moja walka z lanserskim światem, może ja nie chcę w takim świecie żyć? Ostatnio Ewa Gorzelak zaprosiła mnie do Centrum Zdrowia Dziecka na oddział onkologiczny. Wyszłam po trzech godzinach i pomyślałam, że to powinno być dla niektórych ludzi obowiązkowe. Gdyby przeszli przez te wszystkie sale, to nie pytaliby, dlaczego ktoś oddaje porsche albo przekazuje cokolwiek na cel charytatywny.

GALA: Pięć lat temu powiedziała pani: „Kompletnie nie interesują mnie tak zwane dobra materialne”. Nic się tu chyba nie zmieniło?

AGATA KULESZA: Na pewno nie marzę o willi z basenem. Nie interesuje mnie gromadzenie. Natomiast często przywiązuję się do pewnych rzeczy, które mają dla mnie wartość sentymentalną. Gdybym zgubiła ten pierścionek od męża, chybabym oszalała. Pewnie, że chciałabym mieć piękne mieszkanie. Ale nie mogę udawać, że mnie na nie stać. Nabrać nie wiadomo ile kredytów, zastanawiać się, od kogo pożyczyć, żeby spłacić ratę, i siwieć z każdym dniem coraz bardziej. Uważam, że mam bardzo dużo. Swoje mieszkanie, samochód, malutki domek nad Wisłą, mogę wyjechać na wakacje, jestem zdrowa.

GALA: A co by pani zrobiła, gdyby wygrała w totolotka 20 milionów?

AGATA KULESZA: A wie pani, że wielokrotnie się zastanawiałam, bo gram. Kupiłabym piękne mieszkanie blisko centrum. Mało zmieniłoby się w moim życiu. Czy coca- cola miałaby wtedy inny smak, miałabym inny humor? Może na krótko. O co chodzi z tymi pieniędzmi, z takim nienasyceniem? Nie rozumiem tego.

GALA: Gdzieś przeczytałam, że może kryzys pojawił się właśnie po to, żebyśmy się zatrzymali.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze