ANETA KRĘGLICKA Mój syn, moja miłość

Jedyna polska Miss Świata. Reklamuje brylanty, tańczy na wizji, a jednocześnie silną ręką prowadzi własną firmę. Właśnie odrzuciła propozycję wystąpienia w telewizyjnym show „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Najważniejsza jest dla niej rodzina, a przede wszystkim syn Alek.

Aneta Kręglicka w 1989 r. zdobyła tytuł Miss Polonia, Wicemiss International i Miss World. Pochodzi ze Szczecina. Pracowała w słynnej nowojorskiej agencji modelek Wilhelmina. Prowadzi agencję PR Hannah Hooper. Jest współwłaścicielką studia fi lmowego St. Lazaret. Rozpoczęła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Jej mąż Maciej Żak jest producentem i reżyserem filmowym. Ich syn Aleksander ma siedem lat. Pragmatyczna, konkretna i zdecydowana – mówią o niej biznesowi partnerzy. Wymagająca – podkreślają jej podwładni. Jej agencja PR Hannah Hooper realizuje kampanie społeczne. Wychodzi z założenia, że ludzie reagują jedynie na mocne przekazy. Dlatego na billboardzie skierowanym do kierowców Andrzej Pągowski wymyślił trumnę w wykopanym dole, a obok hasło „Gaz do dechy”. Wita mnie zdecydowanym uściskiem dłoni. Wysoka, szczupła, bynajmniej nie anorektyczna. Sylwetka do pozazdroszczenia. Uroda też. Jasne, naturalnie ułożone włosy, duże niebieskie oczy, podkreślone prawie niewidocznym makijażem. Dżinsy, wysokie brązowe kozaki, modny, fantazyjny golf w odcieniu lila przełamanym szarością. Lubi modę wielkich zachodnich kreatorów. Z polskich projektantów wybiera Macieja Zienia, Dawida Wolińskiego, Gosię Baczyńską i Anię Kuczyńską. Swój styl określa jako sportową elegancję. O sobie mówi bez większych emocji. Ale kiedy rozmowa zaczyna dotyczyć syna, na twarzy pojawiają się rumieńce. „Jestem na nim całkowicie skoncentrowana” – mówi z ożywieniem. Staje się inną kobietą.

GALA: Czy straciła pani dużo na giełdzie?

ANETA KRĘGLICKA: Nie. Straty mnie nie ominęły, ale snu z powiek mi to nie spędza. Nie jestem wielkim graczem giełdowym. Kiedyś za namową taty włożyłam na giełdę oszczędności i trochę zarobiłam. Ale żeby grać, trzeba się stale tym interesować. A ja nie mam na to czasu. Część akcji sprzedałam, a o tej, która została, często zapominam.

GALA: Nie ma pani żyłki hazardzistki?

ANETA KRĘGLICKA: Nie mam. Mocno stoję na nogach. Nie mam w życiu fuksa, wielkiego szczęścia. Może poza zdobyciem tytułu Miss Świata, wszystko musiałam wypracować. Mam satysfakcję, że nigdy dla nikogo nie pracowałam. Firmę założyłam w wieku 22 lat. Były momenty, że zatrudniałam kilkadziesiąt osób, brałam udział w przetargach, jeździłam po całej Polsce i pracowałam po kilkanaście godzin dziennie. Jestem z natury maksymalistką, bardzo ambitną. W pracy się zatracałam. Miałam ból brzucha, który ustępował w piątek, a rozpoczynał się wieczorem w niedzielę. Permanentny stan pobudzenia. Ale przyszedł moment, że wszystko przewartościowałam. Poczułam chęć założenia rodziny. Zwolniłam.

GALA: Zanim zapadła decyzja o ślubie, przez cztery lata byliście przyjaciółmi. Jaka jest miłość, która nie spada jak grom z jasnego nieba?

ANETA KRĘGLICKA: Fajnie jest, jak cię uderzy piorun i przeżywasz coś gwałtownego. Ale później boisz się, że to może nie przetrwać. A jeżeli się kogoś poznaje przez dłuższy czas, dojrzewa do miłości, potem jest się chyba spokojniejszym. W miłości jestem długodystansowcem. Przed Maćkiem nie miałam wielu związków. Poznaliśmy się, gdy reżyserował reklamówkę mojej agencji. Uwielbiałam z nim pracować, ujmował mnie dowcipem. Zaprzyjaźniliśmy się. A kiedy nagle spojrzeliśmy na siebie inaczej, oboje byliśmy wolni. Jesteśmy indywidualnościami, więc nikt nikomu nie ulega ani nie uwiesza się na drugim. Dla mnie byłoby to nie do zaakceptowania, bo lubię silnych mężczyzn. Mimo swojej apodyktyczności, pozycji szefa, z którą się już zrosłam.

GALA: A jak sobie z tym radzi mąż?

ANETA KRĘGLICKA: Nie zawsze jest zachwycony, bo nie chce być mężem swojej żony. Chociaż w sprawach domowych teraz trochę odpuścił – jest mu wygodniej, gdy biorę na siebie różne obowiązki. A ja zapominam, że sama zadeklarowałam, że się czymś zajmę, i denerwuję się, że znowu wszystko na mojej głowie. Jeśli się spieramy, to o drobiazgi. Maciek pracuje w reklamie, robi fi lmy, pisze scenariusze do fi lmów fabularnych, więc przy takim rodzaju pracy potrzebuje skupienia. Tłumaczy, że nie może wyskoczyć znad komputera i pobiec ugotować zupę. Próbuję to zrozumieć, choć nie zawsze mi to łatwo przychodzi. Ale czasami w sprawach domowych trzeba decydować wspólnie i wtedy rzeczywiście mogę na niego liczyć.

GALA: Zmieniło panią urodzenie Alka?

ANETA KRĘGLICKA: Zdecydowanie. Przez pierwsze dwa lata małżeństwa jeszcze funkcjonowałam na wysokich obrotach. Po zajściu w ciążę praca zeszła na drugi plan. Uznałam, że nie chcę już tak szaleć. I jest mi z tym dobrze. Ale czasami odczuwam brak adrenaliny. Z tego powodu zaczęłam studia doktoranckie na SGH.

GALA: To ma być źródło adrenaliny? Słabe w porównaniu z tym, jak rok temu przebiegła pani boso po przęśle Brooklyn Bridge... To była sesja zdjęciowa. Czy ma pani jakieś inne szaleństwa na koncie?

ANETA KRĘGLICKA: Miałam wtedy w sobie potrzebę ryzyka. Było wysoko, pode mną na dole jeździły samochody. Biegłam po rozkołysanym przęśle na drugą stronę mostu, żeby tylko Marek Straszewski mógł zrobić dobre zdjęcie. Ludzie zamykali ze strachu oczy, a ja cieszyłam się jak dziecko, które robi psikusa. Potem Maciek wymawiał mi, że mając dziecko, nie powinnam ryzykować. Zazwyczaj tak nie postępuję. Odkąd pojawił się Alek, przestałam szybko jeździć samochodem, uważam na siebie. Ale szaleństwo we mnie drzemie.

GALA: Skąd w pani chęć zrobienia fi nansowej kariery? Brakowało czegoś w domu?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze