DARIUSZ MICHALCZEWSKI I BARBARA IMOS Dziecko? Intensywnie pracujemy

DARIUSZ MICHALCZEWSKI I BARBARA IMOS Dziecko? Intensywnie pracujemy Zdjęcia: Radosław Nawrocki/Forum, Kapif (2), Studio 69 (3), Krzysztof Kuczyk/Forum, East News, Forum (2), Rafał Latoszek/Forum

„Byłem uzależniony od kobiet. Miałem po cztery naraz i myślałem sobie, że nie ma ode mnie większego dżolero. Teraz się tego brzydzę” – zwierza się Dariusz Michalczewski. I zaraz dodaje, że za tą przemianą stoi jego przyszła żona Barbara Imos. Oboje opowiadają „Gali” o swoim kilkuletnim związku.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Hania... Prawie sto kilo już ważę, kurde. Nie bój się, zgubię to. Jestem na diecie. Jaka to dieta, Basiu?

BARBARA IMOS: Cambridge.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Trochę się rozrosłem, o, tutaj, widzisz? W ramionach i klacie. Koszule mi się nie dopinają. Może to dlatego, że zacząłem chodzić na siłownię i uruchomiłem mięśnie, które wcześniej nie pracowały? A może staję się mężczyzną?

GALA: Basiu, łatwo jest żyć z Darkiem?

BARBARA IMOS: Czasami jest ciężko. Darek ma ADHD. Jest w nieustannym ruchu.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Są gorsze choroby, ale faktycznie jest mi ciężko usiedzieć w jednym miejscu. Ale jak muszę się skupić, to się skupiam.

GALA: Wkrótce odbieracie z Nicei pieska...

BARBARA IMOS: To będzie biszon kędzierzawy. Nazywa się Darina.

GALA: To próba generalna? Przystosowanie do życia w rodzinie?

BARBARA IMOS: Nie. Ja mam malutką siostrzenicę, którą sporo już się zajmowałam. Po prostu, kiedy wracamy do domu, to jest w nim smutno. Stąd pomysł na psa.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Ale pies i tak nie będzie siedział w domu, tylko będzie z nami podróżował. Waży tylko trzy kilo. Jak dzieciaczek. Chciałbym już mieć dzieciaczka.

GALA: Basiu, a ty jesteś gotowa na dziecko?

BARBARA IMOS: Już od dawna. Pracujemy nad tym (śmiech).

GALA: Aha, pracujecie... A co sądzicie o in vitro?

BARBARA IMOS: Ja jestem za.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Wiadomo, że są też dzieci w domach dziecka, które czekają, by ktoś je stamtąd zabrał. Ale niektórzy chcą mieć własne dzieci. I ja to rozumiem. A wracając do twojego pytania – to ważne, czy dziecko powstanie podczas stosunku, czy metodą in vitro? Moim zdaniem to nie ma znaczenia. Liczy się dziecko. Trochę dziwi mnie Kościół, który tego nie rozumie.

GALA: A gdybyś miał stworzyć projekt ustawy o in vitro?

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Należy brać pod lupę potencjalnych rodziców i sprawdzać, ile zarabiają. Bo jeśli kogoś nie stać na in vitro, to jakim cudem ma być go stać na dziecko? Bycie rodzicami to wielka odpowiedzialność. Skąd wiemy, czy dziecko z in vitro nie trafi później do domu dziecka? Dlatego najpierw trzeba przyszłych rodziców dokładnie poznać, dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Ale my będziemy mieć własnego dzieciaczka, prawda, Basiu? Kochamy się bardzo mocno. Cały czas spędzamy razem. Ludzie mówią, że jesteśmy stuknięci.

BARBARA IMOS: Jeśli Darek jedzie beze mnie, aby coś załatwić, nie mogę się odnaleźć.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: A ja z męskiej wódki wracam najpóźniej o dziesiątej. Teraz nasza największa przyjemność to herbatka, telewizorek, łóżko, przytulanie. To już nawet nie chodzi o seks, bo on zawsze jest fajny. My lubimy bliskość.

GALA: Czy Basia chodzi z tobą również na treningi?

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Trenuję teraz dużo mniej. Cały czas jesteśmy na walizkach. Włóczymy się z moją fundacją „Równe szanse”, dla której organizujemy stypendia. Nasi podopieczni otrzymują po 500 zł miesięcznie. Ale jeżeli się nie sprawdzają, wtedy im stypendium zabieramy.

GALA: To fatalnie.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Każdemu może się zdarzyć, że nie jest w stanie przyjść na trening. Zabieramy tylko tym, którzy broją notorycznie, bo tej fundacji mniej nawet chodzi o sport, a bardziej o wychowanie. To ma być bodziec dla tych dzieci. Może 500 zł to nie jest aż tak dużo, ale dla piętnastolatka chyba jest OK? Przeważnie te pieniądze trafiają do matek i idą na jedzenie. Dlatego też rodzice pilnują, żeby ich dzieci trenowały. Ja też byłem tak wychowany. Dostawałem od swojego trenera pieniądze, które zarabiał, biorąc nadgodziny, albo wygrywał w pokera. Dzięki niemu nie musiałem rozrabiać na mieście ani kraść. Mogłem sobie pozwolić na spodnie Montany czy jakiś szetlandzik. To były najważniejsze pieniądze w moim życiu. Nie te miliony, które później zarabiałem, bo one należały mi się jak psu micha. W fundacji oddaję to, co kiedyś dostałem od trenera. To moja misja. Mój dług.

GALA: Jesteście zaręczeni?

BARBARA IMOS: Nie.

GALA: A czy chociaż, Darku, kupiłeś już pierścionek?

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Nie miałem jeszcze czasu pojechać na zakupy. A to musi być coś porządnego...

BARBARA IMOS: Jakiś tradycyjny, zwykły, skromny pierścionek i... na kolana!

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: A może zrobimy tak, że ty mi się oświadczysz?

BARBARA IMOS: O, nie!

GALA: A ile razy w życiu już się oświadczałeś?

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Raz. Mojej ostatniej żonie, z którą właśnie teraz się rozwodzę. W dodatku wtedy była już Basia...

BARBARA IMOS: Ja oczywiście o niczym nie wiedziałam.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Jeszcze nie znałem Basi zbyt dobrze. Serce mi już szybciej biło na jej widok, ale nie byłem jeszcze pewien. To było jakieś trzy lata temu, w maju.

BARBARA IMOS: Wcześniej – znamy się cztery i pół roku.

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Skąd, Barbaro, dopiero w maju będą cztery.

GALA: Kto kogo uwiódł?

DARIUSZ MICHALCZEWSKI: Ja. Czasem widywałem Basię na siłowni. Świrowałem sobie, że w dwa tygodnie ją poderwę. Przeszkadzałem jej, zaczepiałem i wprawiałem w zakłopotanie. Takie prowokacyjne wygłupy macho.

Polecamy
Komentarze