EDYTA HERBUŚ Kontratakuje

Na fałszywy blog firmowany jej nazwiskiem odpowie własnym. I zapowiada, że napisze o sobie prawdę, nie ukrywając życiowych błędów. Już się nimi nie zadręcza. Teraz cieszy się pierwszym własnym mieszkaniem i wymarzoną główną rolą w filmie „Małgosia kontra Małgosia”.

Wzbudza skrajne emocje. Ma niezwykle rzadko spotykaną cechę u debiutantów w polskim show- -biznesie: jest bardzo uprzejma, uważna. Unika ostrych ocen, słów. Nawet o ludziach, którzy ją anonimowo oczerniają w internecie, mówi: „Pewnie sami są nieszczęśliwi. Zauważyłam, że jeśli człowiek jest zadowolony z własnego życia, ma satysfakcję z pracy, kocha męża, żonę, nie cierpi, kiedy ktoś obok odnosi sukces. W ludziach spełnionych nie ma zawiści ani nienawiści”.

Niektórzy zarzucają jej naiwność. Czy osobę, która w wieku 9 lat postanowiła, że zostanie tancerką, i dopięła swego, można nazwać naiwną?

GALA: Pani Edyto, co pani wypisuje na blogu?! To prostackie, obraźliwe opinie i komentarze o znajomych. Prezentując taki poziom, robi pani sobie krzywdę.

EDYTA HERBUŚ: Tak, zgadzam się z panią. Na tym blogu są same absurdy, a sposób pisania go jest bardzo prostacki. Dziwi mnie to, że ktokolwiek mógłby pomyśleć, że mam z tym cokolwiek wspólnego.

GALA: Wiem oczywiście, że to nie pani „dzieło”.

EDYTA HERBUŚ.: Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dzięki temu wiem, jak duże zainteresowanie wzbudza moje nazwisko. Zainspirowało mnie to do stworzenia prawdziwego bloga. Zapraszam gorąco wszystkich zainteresowanych prawdą na edytaherbus.dementujemy.pl.

GALA: Warszawa dała pani popularność, umożliwiła karierę. Ale jednocześnie przeszła pani intensywny kurs dojrzewania?

EDYTA HERBUŚ.: To prawda. Były ciężkie chwile, płakałam. Plotki mają to do siebie, że im są bardziej hardkorowe, tym większe budzą zainteresowanie. Nie mogłam uwierzyć, co ludzie są w stanie wymyślić, żeby zaistnieć moim kosztem. Całe życie chciałam tańczyć. „Taniec z gwiazdami” dał mi szansę. Zaczęłam robić karierę, ale nie wiedziałam, jak w tym świecie funkcjonować. Komu ufać, kogo unikać, co mówić, kiedy mówić, co robić, jak się zachowywać, co jest prywatne, co publiczne. Nie miałam szans, żeby nie popełnić błędów. Teraz niektórzy wyciągają mi rzeczy, które robiłam przed laty, np. udział w reklamie środka owadobójczego, i piszą, że „Herbuś nie przebiera w propozycjach”. Ale to było ponad pięć lat temu, po prostu zarabiałam na rachunki.

GALA: Zawsze była pani taka ambitna i samodzielna?

EDYTA HERBUŚ.: Tak. Bardzo szybko rodzice musieli mi zaufać i uwierzyć, że potrafię żyć po swojemu. Zaczęłam tańczyć, kiedy miałam dziewięć lat. Po roku pojechałam na pierwszy dwutygodniowy obóz taneczny. I tak się zaczęło. Świetnie nam szło na parkiecie z partnerem, każdy grosz odkładaliśmy na kursy, indywidualne lekcje tańca. Ale też na zawody, konkursy, żeby się porównać z innymi, sprawdzić. Dużo podróżowałam sama. Zamiast kupować bilet np. mamie, wolałam te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe lekcje. Żeby się rozwijać, trzeba było jeździć do najlepszych trenerów po całej Polsce.

GALA: Czego się pani wtedy nauczyła?

EDYTA HERBUŚ.: Odpowiedzialności. Wiedziałam, że w szkole musi być wszystko OK: lekcje odrobione, materiał wyuczony, inaczej rodzice nie puszczą mnie na trening. Miałam zajęcia od rana do wieczora, nauczyłam się zarządzać wolnym czasem. Okazało się, że mam lepsze wyniki od koleżanek, które nie robiły nic poza szkołą. Wtedy zrozumiałam, jakie korzyści daje dyscyplina i pracowitość. Do dziś, kiedy mam mnóstwo zajęć, tak potrafię ułożyć dzień, żeby nikogo nie zawieść, niczego nie zawalić. I jeszcze mam czas zadzwonić do rodziców, wiem, że czekają.

GALA: Kiedy dzwoniła pani do mamy?

EDYTA HERBUŚ.: Wczoraj. Dziś rozmawiałam z tatą. Był u mnie w Warszawie dwa dni temu, przekazałam prezenty z Meksyku dla mamy. Byłam tam na wyprawie z Radiem ESKA. Mama lubi błyskotki i ma mnóstwo kolorowych spódnic, więc dostała haftowaną bluzkę i dużo drobiazgów, m.in. figurkę Matki Boskiej z Gwadelupy. Dla taty była butelka tequili. Jeszcze nie kosztował, trzyma na specjalną okazję. Rodzina jest mi potrzebna, tak jak przyjaciele. Kiedy widzę w komórce kilka nieodebranych połączeń z domu, wiem, że martwią się albo tęsknią. Teraz mam dużo pracy. Nie było mnie w Kielcach kilka miesięcy. Ale mój młodszy brat będzie miał bierzmowanie i nie ma takiej możliwości, żebym nie pojechała.

GALA: Nie wstydzi się pani tych Kielc w życiorysie?

EDYTA HERBUŚ.: Jestem dumna z mojego pochodzenia. Nie byłabym tym, kim jestem, gdyby nie moje Kielce! Nie są dla mnie prowincją.

GALA: Bo udało się pani przebić do wielkiego świata?

EDYTA HERBUŚ.: Czuję się przez to silniejsza. Pamiętam, kiedyś brałam udział w konkursie piękności w USA. Znalazłam się tam trochę przez przypadek, pojechałam z kilkoma Polkami na finał do Las Vegas. To był niesamowity widok: niegasnące światła, hotele, do których wpływa się gondolami, fontanny, które zamieniają się w wulkany... Wszystko się ruszało, świeciło, grało, wirowało. Konkurs był niesamowitym przeżyciem. Ale zorientowałam się, że to nie mój świat.

GALA: Dlaczego?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze