JOANNA JABŁCZYŃSKA Nowy dom, nowe życie?

Z narzeczonym Aleksem urządza pierwsze własne mieszkanie. Kryzysy już za nimi, teraz przeszkadza jedynie brak czasu. Joanna gra w serialu „Na Wspólnej”, śpiewa w „JOŚ”, a w weekendy biega na zajęcia na wydziale prawa. Skąd ma tyle determinacji? Twierdzi, że zahartował ją rozwód rodziców. Dziś mniej ufa mężczyznom, ale bardziej docenia szczęśliwe chwile.

W dniu, w którym się spotykamy, zaczyna przeprowadzkę do własnego mieszkania. Jest zabiegana, zaaferowana. Co chwilę przypomina sobie o czymś, co mogłaby jeszcze kupić do domu. Przyznaje, że porządki po remoncie doprowadzają ją do rozpaczy. „Mogłabym wynająć kogoś do sprzątania, ale w końcu to moje pierwsze mieszkanie i za parę lat dzisiejszą gehennę pewnie będę wspominała z rozbawieniem” – mówi.

Mam wrażenie, że święcie wierzy w zasadę: kiedy masz za dużo obowiązków, dołóż sobie coś jeszcze. Serial, studia, praktyki w kancelarii notarialnej, treningi do programu rozrywkowego, przeprowadzka... Z dużym przejęciem mówi o kancelarii. „Mimo obaw nikt nie traktuje mnie tam jak aktorki, która ma fiu-bździu w głowie. Pracuję w świetnym zespole i teraz, kiedy na czas udziału w »Jak Oni śpiewają« wzięłam sobie wolne, już za nimi tęsknię”.

GALA: To prawda, że rozstałaś się z narzeczonym, Aleksem Grynisem?

JOANNA JABŁCZYŃSKA: W czasie naszej znajomości przerabialiśmy już obrażanie się, fochy i rozstawanie. Ale to nigdy nie trwało dłużej niż tydzień, bo już wiemy, jak nam jest bez siebie źle.

GALA: To dlaczego mówisz, że jedynym mężczyzną, z którym chcesz teraz mieszkać, jest twój kot?

J.J.: To nie ja tak mówię, lecz tabloidy. Przypisują mi słowa, których nie powiedziałam. A jeśli nawet używają moich wypowiedzi, to w zupełnie innym kontekście. Albo je przeinaczają. Ostatnio dowiedziałam się, że moje mieszkanie ma 80 metrów, choć naciskana wyznałam, że tych metrów jest nie więcej niż 60. Cała afera z naszym rzekomym rozstaniem wzięła się z tego, że otwarcie mówiłam o życiu prywatnym. Potem doszłam do wniosku, że obydwoje dostajemy za to po nosie i skończyłam zwierzenia. Do tego rzadko pojawiamy się razem na imprezach, bo Aleks za nimi nie przepada. No i ktoś wydedukował, że na pewno się rozstaliśmy.

GALA: Teraz, gdy bierzesz udział w „Jak oni śpiewają”, znowu będziecie pod obstrzałem?

J.J.: Już to przerabialiśmy przy okazji „Tańca z gwiazdami”. Aleks wie, że marzyłam o śpiewaniu, i ucieszył się z mojego występu w „JOŚ”. Zaraz potem dodał: „O mój Boże, nie. Znowu…”.

GALA: Jest szansa, że tym razem przynajmniej nikt ci nie będzie wmawiał romansu z tancerzem.

J.J.: Ale na pewno wmówią mi romans z kimś innym. Znajomi Aleksa po każdej tego typu publikacji pytają, czy na pewno między nami jest wszystko w porządku. Mnóstwo ludzi, którzy nie znają ani jego, ani mnie, dowiaduje się o naszym życiu z sensacyjnych artykułów. I Aleksowi właśnie to najbardziej przeszkadza. Gdy idzie ulicą, ma wrażenie, że ludzie patrzą na niego jak na wielkiego rogacza. Bo przecież znana jestem z tego, że facetów zmieniam jak rękawiczki. Na szczęście on wie, że nigdy w życiu nie zrobiłabym niczego głupiego. Mamy do siebie zaufanie.

GALA: Jak byś postąpiła, gdyby Aleks nie zgodził się na twój udział w programie?

J.J.: On nigdy by czegoś takiego nie zażądał. Mimo plotek i faktu, że będę miała dla niego znacznie mniej czasu. W dodatku zbiegnie się to z przeprowadzką do naszego pierwszego wspólnego mieszkania. Wczoraj siedziałam tam do północy i szorowałam wszystkie płytki. Ale gdy program się zacznie, Aleks ze wszystkim będzie musiał radzić sobie sam. Na szczęście nie ma o to pretensji.

GALA: Jak wam idzie urządzanie mieszkania? Walka na noże?

J.J.: Obydwoje mamy praktyczne podejście. Kłóciłam się tylko o wannę. Niestety, nie udało mi się jej przewalczyć i mamy piękny prysznic. Nie jesteśmy zbyt konfliktową parą. Poza tym wszystkie decyzje podejmowaliśmy wspólnie. I chyba jedyną przyczyną naszych sporów były kłopoty z robotnikami. Miałam pretensje, że Aleks ich nie dopilnował. On mówił, że nie miał czasu i że ja mogłam się tym zająć. Odpowiadałam, że to jest rola mężczyzny itd. Generalnie jednak, odpukać, między nami jest teraz sielanka i kryzysy przeżywamy coraz rzadziej. Aleks darował mi nawet, że w chwili złości wyrzuciłam jego ukochane bokserki z Jordanem (śmiech). Ale poważnie mówiąc, to wychodzimy na prostą, jesteśmy spokojniejsi. Doceniamy to, co mamy, okazujemy sobie miłość.

GALA: Z tego, co mówisz, wynika, że rodzina jest dla ciebie priorytetem. Kiedy ją założysz?

J.J.: W gazetach czytałam o swoim pięcioletnim planie. Że niby najpierw chcę skończyć studia, potem wziąć ślub, a przed trzydziestką urodzić dziecko, bo jako córka położnej wiem, że to najlepszy czas. I rzeczywiście, chciałabym, żeby mniej więcej tak właśnie się stało, ale nie snuję dokładnych planów. Przecież wszystko może się zdarzyć. Ale wygląda na to, że teraz, w nowym domu, chyba naprawdę będziemy rodziną.

GALA: I pomyśleć, że tak się przed tą miłością broniłaś…

J.J.: Rzeczywiście, wszystkiego się bałam. Myślałam, że nic z tego nie będzie. Uznałam bowiem, że skoro Aleks jest surferem, to na pewno niezły z niego bajerant. Pamiętam jedną magiczną chwilę, następnego dnia po tym, jak się poznaliśmy. Leżałam na plaży, Aleks położył się obok i mnie przytulił, bo widział, że jest mi zimno. Nie było w tym żadnej seksualności. Pomyślałam, że to tylko piękne okoliczności przyrody sprawiły, że poczułam się tak wyjątkowo. Gdy wróciliśmy do Warszawy, nie zamierzałam kontynuować tej znajomości.

Polecamy
Komentarze