KAROLINA NOWAKOWSKA Mam coś z Marilyn

KAROLINA NOWAKOWSKA Mam coś z Marilyn Zdjęcia: Andrzej Wiktor, Krzysztof Kuczyk, Krzysztof Jarosz/Forum (2

Olga z „M jak miłość” i największa konkurentka Oli Szwed w „Jak oni śpiewają”. Przez 15 lat miała czeskie obywatelstwo. W Pradze nauczyła się stepowania. Niedawno rozstała się z chłopakiem, również aktorem, z którym... nadal się spotyka. Ale tylko na planie „dwójkowego” serialu. W jej mieszkaniu najbardziej eksponowana jest Marilyn Monroe.

GALA: Zupełne przeciwieństwo Olgi z „M jak miłość”. Radosna i uśmiechnięta. Twoi przyjaciele mówią, że masz charakter wiecznej optymistki?

KAROLINA NOWAKOWSKA: To prawda. Nie jestem smutna i stale płacząca jak serialowa Olga, która samotnie wychowywała chore dziecko, nie miała pieniędzy, a życie długo jej się nie układało. W końcu jednak spotkała Kubę, wspaniałego mężczyznę, którego pokochała. Był ślub, wszystko cudownie... Ale popełniła duży błąd. Nie powiedziała mężowi prawdy o swoich doświadczeniach z przeszłości.

GALA: A ty zawsze byłaś szczera wobec swoich partnerów?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Brak rozmowy to podstawowy błąd. Z każdego swojego związku starałam się wyciągać jakieś wnioski na przyszłość. Wiem już, czego potrzebuję, a na co sobie nigdy nie pozwolę.

GALA: To czego potrzebujesz?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, zrozumienia i cierpliwości. Mój zawód jest związany z dużymi emocjami, różnymi huśtawkami nastrojów. Ostatnio w jednym dniu miałam do zagrania siedem bardzo dramatycznych scen z życia Olgi i Kuby. We wszystkich musiałam płakać. Nie pozwalam sobie na puszczenie dwóch stróżek gliceryny, bo rozpacz jest w oczach, gestach, żyle, która wychodzi na szyi. Żeby to w sobie uruchomić, musiałam wygrzebać najgorsze rzeczy z mojego życia. Kiedy skończyliśmy zdjęcia, poryczałam się, ja Karolina, nie Olga. Pod koniec dnia byłam nieludzko zmęczona. I właśnie tego wymagam od partnera: musi zrozumieć i próbować mnie wtedy wspierać.

GALA: Na co nie zgadzasz się w związku?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Nie toleruję chorej zazdrości. Ona potrafi zniszczyć nawet największą miłość. Jeden z moich partnerów mówił mi, jak mam się ubierać. Kiedy wkładałam coś za bardzo kobiecego, denerwował się, że ktoś może na mnie spojrzeć. Przestrzegam kobiety przed takimi mężczyznami. Ale dzięki tej historii wiem, że nie dam się nikomu podporządkować.

GALA: Co czułaś, kiedy czytałaś na plotkarskich portalach internetowych: „Porzucona po raz trzeci”?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Są bardzo kiepsko poinformowani. Chętnie odpowiem na różne pytania. Dlatego nie trzeba wypisywać bzdur. Faktycznie, miałam ważne związki, ale w każdym z nich to ja podjęłam decyzję o rozstaniu. Pisali też, że pocieszam się psami, a Misia i Farih są ze mną już od roku i pojawiły się długo przed rozstaniem.

GALA: Z ostatnim narzeczonym, Maćkiem Jachowskim, gracie w „M jak miłość” parę byłych kochanków. Czy to jest trudne po waszym rozstaniu?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Mamy ze sobą dobry kontakt. Bzdurą jest to, że unikamy się, odwracamy od siebie na imprezach. Wiele rzeczy miało wpływ na to, że nie jesteśmy już razem. Nie chcę o tym mówić, to zbyt prywatne. Ale dlaczego mamy udawać, że się nie znamy? To absolutnie nie leży w moim charakterze. Nie lubię palenia za sobą mostów.

GALA: Jesteś teraz z kimś?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Na razie stawiam na pracę. Miłość musi przyjść sama, nie ma po co jej szukać. Im bardziej się chce, tym rzadziej się udaje. Muszę z kimś być, jeżeli kocham. Jeżeli nie, to mam przyjaciół i tak też jest dobrze.

GALA: To twój czas. Grasz w serialu, śpiewasz w show, wcześniej był program „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Robisz to, żeby maksymalnie się wypromować?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Nie. Nigdy nie miałam dużego parcia na szkło, potrzeby tak zwanego lansu. Zaczęłam grać 10 lat temu. Najpierw było statystowanie, potem epizody i małe rólki. Robię wszystko, żeby pokazać, że chcę się rozwijać i mogę jeszcze dużo zrobić. Decyduję się na udział w popularnych show, bo to dla mnie szansa pokazania się szerszej widowni z różnych stron. Nie jestem tylko serialową Olgą. W tych programach ludzie mogą zobaczyć mnie, Karolinę Nowakowską.

GALA: W „JOŚ” jesteś faworytką Edyty Górniak i, jak dotąd, również widzów. Zależy ci na wygranej?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Wygrana wiąże się z nagraniem płyty. Zawsze o tym marzyłam. Cieszę się, że Edyta ma o mnie takie dobre zdanie. Absolutnie się tego nie spodziewałam. W jednym z odcinków śpiewałam bardzo przeziębiona, nerwy mnie zjadły, bałam się, że nie dam rady. Wtedy Edyta powiedziała tylko jedno zdanie: „Było zawodowo”. To była największa nagroda, moja mała wygrana.

GALA: Oglądając cię, mam wrażenie, że kochasz śpiewać. Wkładasz w piosenkę całą siebie?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Muzyka towarzyszyła mi od dziecka. Lubiłam śpiewać, zawsze coś sobie pod nosem nuciłam, chodziłam do szkoły muzycznej i grałam na fortepianie. Piosenka, którą śpiewam, zawsze musi być moja. Najważniejsze, żeby być na scenie prawdziwym, nie bać się pokazać siebie.

GALA: Od lat chodzisz z przyjaciółmi na karaoke. Trudno jest zainteresować ludzi, sprawić, żeby na chwilę oderwali się od jedzenia i właśnie ciebie posłuchali?

KAROLINA NOWAKOWSKA: Na początku byłam potwornie zestresowana. Mnóstwo ludzi wokół, wszyscy zajęci sobą, stoję już na scenie, a pół metra ode mnie siedzi człowiek, popija piwo, głośno gada i jak tu się przebić z mikrofonem? Teraz już mam taki luz, że potrafię wyjść i zrobić show, ludzie wygłupiają się, tańczą na parkiecie razem ze mną. Raz podeszła do mnie młoda kobieta i powiedziała: „Pani Karolino, przychodzę tu dla pani. Kiedy pani śpiewa, to jest mi lepiej”.

GALA: Twój tata, Marek Nowakowski, jest aktorem i reżyserem. Pomagał ci trochę na starcie?

Polecamy
Komentarze