KATARZYNA CICHOPEK Pewnie będę jak lwica

„Zaczynam zauważać, że jak ktoś bardzo mnie wkurzy, jestem cztery razy bardziej asertywna niż kiedyś” – mówi „Gali” Katarzyna Cichopek w ostatnim wywiadzie, którego udzieliła przed urodzeniem dziecka. Opowiada również, jakie popełniła w życiu błędy, czym jest dla niej sukces, jak wydaje pieniądze i o swojej przemianie z Kasi w Katarzynę.

GALA: Wyszłaś za mąż, niedługo urodzisz dziecko, a dalej jesteś „naszą kochaną Kasią”.

KATARZYNA CICHOPEK: Często słyszę: „O, nasza Kasia”. To bardzo miłe, że widzowie przywiązali się do mnie i traktują mnie jak kogoś ze swojej rodziny, bliską im osobę. Być może to przez postać, którą gram w „M jak miłość”, jestem taką przyjaciółką wszystkich. Poza tym mam tylko 158 cm wzrostu i choć jestem już dorosłą kobietą, budzę w ludziach opiekuńcze instynkty. Często, oprócz miłych słów, chcą mnie złapać za rękę, przytulić jak maskotkę.

GALA: Denerwuje cię to?

KATARZYNA CICHOPEK: Nie. Rzadko mi się zdarzają publiczne wystąpienia. A jeżeli już, to uważam, że jestem coś winna ludziom. Rola Kingi miała być epizodem, a to widzowie swoją sympatią dalej pisali mi scenariusz. Wysyłali listy, dawali znak producentowi, że moja postać się podoba. Dzięki nim gram już dziewięć lat.

GALA: Jedna z gazet napisała, że twój brat Jacek sprzedaje twoje zdjęcia różnym redakcjom. Gdzie indziej znowu przeczytałam, że: ,,Kasia Cichopek pozwala na sobie zarabiać bratu”.

KATARZYNA CICHOPEK: To jest sprawa rodzinna, a cokolwiek by się działo, rodzina jest dla mnie ważna. Trudne sytuacje nie powodują zmiany uczuć do bliskich, co najwyżej problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Mogę tylko powiedzieć, że dowiedziałam się o tym z mediów.

GALA: Trudniej ci teraz będzie walczyć z paparazzimi?

KATARZYNA CICHOPEK: Wielokrotnie powtarzałam, że szanuję ich pracę. Dopóty, dopóki wykonują ją bez naruszania granic wyznaczonych moim słowem „nie”, wszystko jest w porządku. Zdaję sobie sprawę, że im większy będzie mój brzuch, tym większe ich zainteresowanie. Wierzę jednak, że stan ich wzmożonej ciekawości jest przejściowy.

GALA: A do tego będziesz musiała starannie wybrać miejsce na poród.

KATARZYNA CICHOPEK: Jeszcze o tym nie myślałam. Nie mam zamiaru uciekać, robić z narodzin dziecka wielkiej tajemnicy, bo wierzę, że ten moment zostanie uszanowany. Nie chcę też wymykać się ze szpitala tylnym wyjściem, ale zamierzam chronić prywatność mojego dziecka. Z drugiej strony, nie wiem, na ile to będzie możliwe. Jestem osobą publiczną i zdaję sobie sprawę, że wiąże się z tym zainteresowanie mediów. Natomiast nie chcę, żeby nasze dziecko wychowywało się w błysku fleszy. O jego prywatność będzie mi łatwiej walczyć niż o mnie samą.

GALA: Jak rodzice radzą sobie z twoją popularnością?

KATARZYNA CICHOPEK: Są dumni z tego, co robię. Wspierają mnie, cieszą się z sukcesów, zbierają wycinki, ale sami nie wchodzą w świat show-biznesu. Myślę, że nie zgodziliby się na sesję zdjęciową do gazety, nie pojawiamy się wspólnie na imprezach. Mama woli nawet używać panieńskiego nazwiska. W ich wypadku znane nazwisko częściej przeszkadza, niż pomaga.

GALA: W jakich sytuacjach?

KATARZYNA CICHOPEK: Na przykład w sprawach finansowych. Kiedy moi rodzice przedstawiają się nazwiskiem Cichopek, automatycznie wszyscy ich oceniają jako bardziej majętnych, niż są w rzeczywistości. Ludzie czytają różne informacje na temat moich zarobków i wierzą, że to, o czym piszą media, jest prawdą, i że przekłada się to na całą rodzinę. A tak nie jest.

GALA: Miałaś trzynaście lat, kiedy zaczęła się twoja przygoda z filmem.

KATARZYNA CICHOPEK: Trafiłam do Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty. Rok później w naszym teatrze odbył się casting do „Bożej podszewki” i ja go wygrałam. Poczułam się jak gwiazda Hollywood! Myślałam, jak pewnie myślałaby każda nastolatka na moim miejscu: „Mam trzynaście lat i zagram już pierwszą rolę!”. Poszłam na plan zdjęciowy z wielkimi ambicjami i nadziejami, przygotowana w stu procentach, pełen profesjonalizm w wieku trzynastu lat. Tam okazało się, że jestem za gruba i mam za duży biust. Zostałam wyrzucona, nikt się ze mną nie patyczkował, usłyszałam brutalne: „Nie nadaje się, do widzenia”. Strasznie to przeżyłam, ale dzięki temu wiem, że smutek i przygnębienie po porażce mogą być bardzo motywujące. Do dzisiaj tak mam, że jeżeli coś mi się w życiu nie udaje, powtarzam sobie: „Dobrze, widocznie za rogiem czeka na mnie coś innego”.

GALA: Kiedy zaczęłaś grać Kingę w „M jak miłość”, pomyślałaś, że zaczyna się twoja droga do wielkiej kariery?

KATARZYNA CICHOPEK: Ani przez chwilę. Od czasu „Bożej podszewki” zdecydowanie unikałam castingów. Uważałam, że w ciągu tych kilku minut nie można zaprezentować swoich umiejętności, osobowości, charakteru. Gdyby nie pani Halina Machulska, która wręcz kazała mi iść na casting do „M jak miłość”, nigdy nie zagrałabym Kingi. Poszłam przygotowana, ale z olbrzymim luzem, na nic się nie nastawiałam. Byłam przekonana, że nadal jestem do filmu za gruba. Na castingu były same długonogie blondynki. Pomyślałam: „Co ja tu robię z moim metr sześćdziesiąt w kapeluszu?”. Zostałam, żeby nie robić przykrości pani Halinie. Wieczorem zadzwonił telefon, że rano o szóstej mam zdjęcia. Pomyślałam: „Dobrze, nie cieszmy się. Przyjdę na plan i wyjaśni się, czy rzeczywiście zagram tę rolę”. Kiedy już znalazłam się na planie, jak gąbka chciałam nasiąknąć wszystkim dokoła. Siedziałam jak zaczarowana w fotelu w pomieszczeniu do charakteryzacji. Wzrokiem chłonęłam ludzi, ich pracę. Czułam się jak w bajce. Ale cały czas miałam hamulec, taką rezerwę: „To może być twój pierwszy i ostatni raz”.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze