KATARZYNA ZIELIŃSKA Przyciągam trudne typy

KATARZYNA ZIELIŃSKA Przyciągam trudne typy Zdjęcia: Andrzej Wiktor

Od półtora roku singielka. Świetnie czuje się w Warszawie, bo jak mówi, lubi ogrom możliwości, jakie daje wielkie miasto. Boże Narodzenie jednak, jak co roku, spędzi w rodzinnym domu w Starym Sączu. Nie wie, co chce dostać pod choinkę: „Zawsze jestem zadowolona z tego, co przynosi mikołaj”. Optymistka. Ciepła i twarda góralka.

Lubi klimat panujący w sklepie wnętrzarskim AlmiDécor w warszawskiej Galerii Mokotów. Spotykamy się więc w pobliskiej knajpce. Pokazuje skafanderek dla psa koleżanki, który właśnie kupiła: „Cudowny, prawda?”. Jednak muszę zmienić temat. Ostatnio pokazała, że potrafi walczyć jak lwica. Nawet za cenę bólu. W programie „Gwiazdy tańczą na lodzie” wystąpiła ze złamanym żebrem. Na jej twarzy, jak zawsze, widać było tylko piękny uśmiech.

GALA: Co się pani stało?

KATARZYNA ZIELIŃSKA:  Złamałam żebro. Przez to muszę tak trochę dziwnie siedzieć. Nie przeszkadza to pani?

GALA: To jakieś szaleństwo! Bo z tym złamaniem tańczy pani na lodzie?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Tak, ale mam specjalny pas.

GALA: Jestem w szoku!

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Należę do twardzielek.

GALA: W imię czego pani to robi?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Pomyślałam, że przed trzydziestką zafunduję sobie coś dla ciała, żeby fajniej wyglądać. Dla sylwetki, dla poczucia własnej atrakcyjności i kobiecości. Dla wiary we własną siłę i możliwości.

GALA: Jak pani myśli, czego to złamane żebro ma panią nauczyć?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Większego opanowania i mniejszego rozbrykania, bo złamałam je, kiedy strasznie się rozszalałam. Los pogroził mi palcem. Auuu, nie mogę się śmiać!

GALA: Bardzo chce pani wygrać?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Chęć wygranej jest raczej towarzyszem treningów i ich fajnej energii. Oczywiście im bliżej finału, tym większa pokusa, ale... nie ma we mnie takiej potrzeby. Wie pani, ile dobrego zrobiłam dla siebie podczas tych kilku miesięcy? Przestawiłam swój cykl dnia, żyję bardziej zdrowo, wcześniej wstaję i chodzę spać. Mniej choruję, więcej się uśmiecham, mam więcej energii i optymizmu. Niektóre panie chodzą na lodowe zabiegi, a ja mam krioterapię na co dzień. Staję sobie przed lustrem i widzę: lepsze mięśnie, skóra, która nie potrzebuje makijażu. Jestem nową kobietą! (podchodzi kelner)

Kelner: Przepraszam, ale pomyliłem się i podałem nie to wino, co trzeba.

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie ma problemu.

GALA: Zakręcony jest ten pan. Mnie podał zieloną herbatę, której nigdy nie piję.

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Ja go lubię, zawsze się myli. Chyba przyciągam takich „krejzoli”. Może mam taką energię? Zresztą, boję się kelnerów, bo podobno tym niemiłym i niegrzecznym klientom plują do zupy, więc staram się nie podskakiwać.

GALA: Miała pani jakieś przykre przygody z przypadkowymi ludźmi?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Kiedyś w Kazimierzu Dolnym Cyganka ukradła mi pieniądze. Oddała je, ale dopiero gdy dzwoniłam na policję.

GALA: Zdążyła powróżyć, zanim panią okradła?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie.

GALA: Chodzi pani do wróżek?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie. Boję się ich i tego, że wymyślą mi na przykład jakąś chorobę.

GALA: A do astrologów pani chodzi?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Również nie.

GALA: Numerologów?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie. Obawiam się. To jest to, o czym piszą w książce „Sekret”. Autosugestia. Przyciąganie. Jeśli sobie pomyślę, że na parkingu nie będzie miejsca dla mojego auta, to rzeczywiście wszędzie będzie zajęte. Naprawdę! Ostatnio korzystam z „Sekretu” nieustannie. Przeczytałam książkę i obejrzałam film. To taka dawka dobrej wiary. Mało się więc dzielę swoimi problemami. Po co ludzie mają słyszeć, że Zielińska znów ma grypę? Pracuję nad tym, żeby projektować sobie same dobre rzeczy.

GALA: Na przykład?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Wymyślam sobie, że będę miała fajny wyjazd i... tak się staje. Teraz intensywnie myślę, że kogoś spotkam, i jestem pewna, że tak się stanie.

GALA: A kogo chciałaby pani spotkać?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Na pewno nie tancerza, bo byłabym o niego zazdrosna. Ani aktora.

GALA: A może księgowy?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Na pewno każda osoba spoza branży. W tym roku pojawiło się nawet kilka osób ze środowiska, z którymi mogłabym się związać, ale wybrałam rozsądek. Już nie chcę związku na kilka lat. Nie ma szans. Aktorom nie ufam.

GALA: A sobie pani ufa?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Tak. Siebie jestem pewna.

GALA: Brak zaufania do osób z branży to wynik poprzednich związków?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Tak. Nie wyobrażam sobie życia z aktorem.

GALA: A gdyby oświadczył się DiCaprio?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie ma szans.

GALA: Gary Oldman?

KATARZYNA ZIELIŃSKA: Nie. Oni są zbyt narcystyczni.

GALA: Poproszę zatem o portret takiego, który ma u pani szanse.

Polecamy
Komentarze