KINGA RUSIN Opowiem wam moją historię

Ma dobrą passę. Prowadzi „Dzień Dobry TVN”, przed nią druga edycja tanecznego show „You can dance”. Kinga Rusin twierdzi , że dopiero teraz rozwinęła skrzydła. Rozwija własną firmę PR . Za chwilę wprowadzi na rynek sygnowane swoim nazwiskiem kosmetyki. Zapytaliśmy ją, co jej daje szczęście i czy czeka na miłość.

Spotykamy się w małej kawiarni w Konstancinie. Jest wczesne przedpołudnie. 10 minut przed czasem Kinga już czeka. Przegląda gazetę, pije kawę. „Lubię ten moment. Wyciszenie przed bardzo aktywnym dniem – mówi. – Rano, przed pójściem do pracy, muszę mieć chwilę dla siebie. Kiedy odwiozę dziewczynki do szkoły, zaglądam do coffee baru, 300 metrów od mojego biura. Wystarczy mi 15 minut, żeby nabrać energii, głębiej odetchnąć”. Do kawiarni wraca, gdy skończy program. Tu może się wyciszyć, płynnie wrócić do normalnego rytmu. Ale zaraz dodaje, że nie wyobraża sobie życia bez adrenaliny i emocji, które niesie ze sobą program na żywo. „Lubię to, że w trakcie programu nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć”. Zaangażowanie w pracę ma też gorszą stronę. Nie może spędzać więcej czasu z córkami. Podziwia ich pasje, śmieje się, że coraz częściej mówią jej, „że nie mają co na siebie włożyć”. Starsza Pola niedawno zakochała się w nartach. I to mamę – sportsmenkę cieszy najbardziej. „Rosną mi kompanki do wspólnych wypraw. Już nie możemy się doczekać zimy. Chciałabym, żeby dziewczynki nauczyły się wygrywać i przegrywać, żeby wierzyły w siebie”. Kinga wszystkiemu, co robi, oddaje się w 100 procentach. Precyzyjnie planuje każdy dzień i... nie ma kalendarza. „Od kilku lat, pod koniec listopada, zaczynam zbierać kalendarze na przyszły rok. Obiecuję sobie, że wszystko będę wpisywać. W żadnym nie mam później ani jednej notatki i chyba tak już zostanie”. Na razie archiwum prowadzi mama. Niedawno pokazała Kindze gromadzony przez lata zbiór wycinków prasowych na jej temat. „Przeglądając to, miałyśmy dużo radości. Przypomniałam sobie, że po raz pierwszy na okładce pojawiłam się w tygodniku »Antena«”. Co się zmieniło od tamtego czasu? Wyszła za mąż, urodziła dzieci, przeżyła rozwód, śmierć ojca, założyła firmę i wróciła do telewizji. Dziś ma w sobie klasę i spokój. „Uporządkowałam emocje, odnalazłam siebie sprzed lat: spontaniczną, wesołą, trochę szaloną jak mój ojciec”. Patrzę na nią i widzę kobietę spełnioną, która umiała się zmierzyć z niepowodzeniami. Wreszcie jest szczęśliwa.

GALA: Jak zareagowała pani na ślub byłego męża?

KINGA RUSIN: A jak pani zdaniem powinnam reagować? Po pierwsze, z Tomkiem rozstaliśmy się ponad dwa lata temu, po drugie, nie chcę już do tamtego czasu wracać. Tomasz Lis to dla mnie przeszłość. Żyję przyszłością.

GALA: Nie było przykro widzieć Tomasza Lisa i Hannę Smoktunowicz w każdej gazecie?

KINGA RUSIN: Nie mam do tego żadnego emocjonalnego stosunku. Dziennikarze się tym ekscytują. Ja jestem gdzie indziej. Mam tyle fajnych rzeczy w głowie, tyle się dzieje.

GALA: Poprowadzi pani drugą edycję „You can dance”?

KINGA RUSIN: Mam nadzieję, że tak! Castingi w pięciu miastach rozpoczynamy 15 stycznia. To najbardziej fascynujący program, jaki prowadziłam. Są w nim prawdziwi ludzie i prawdziwe emocje. Ogromne talenty, serce do tańca, zdrowa rywalizacja. Uśmiech to uśmiech, a łzy to łzy. Nie tylko prowadziłam program w studio, ale również uczestniczyłam w castingach i warsztatach.

GALA: Zżyła się pani z uczestnikami?

KINGA RUSIN: Rozmawiałam z nimi nie tylko przed kamerami. Chciałam, żeby mi ufali. Każdą z osób, o której potem mówiłam na scenie, pamiętałam z przesłuchań. To znaczy, że zostały dobrze wybrane.

GALA: W jednym z programów nie potrafiła pani powstrzymać łez.

KINGA RUSIN: Kiedy patrzyłam na występ Natalii. Jest bardzo utalentowana, ma w sobie dużo pokory i dumy. Wzruszyłam się. Publiczność wstała i biła jej brawo. Myślałam, co dalej z nią będzie, czy ktoś się nią zajmie, czy odnajdzie swoje miejsce. Na pewno będę dalej śledziła jej losy. Spotkanie tylu ludzi pozytywnie nastawionych do życia, pełnych nadziei na przyszłość to niesamowite doświadczenie. Taki kolejny, po „Tańcu z gwiazdami”, krok w kierunku otwarcia na ludzi. W kierunku życiowego optymizmu. Może stąd brały się moje spontaniczne reakcje w programie?

GALA: Stale się pani spieszy, ma mnóstwo obowiązków. Kiedy ostatnio miała pani wolny dzień?

KINGA RUSIN: Nie pamiętam. Lubię życie w biegu. To mnie relaksuje. Jak nie biegam, nie działam, nie bardzo wiem, co mam ze sobą zrobić. Może już się przyzwyczaiłam do takiego tempa.

GALA: Zawsze pani taka była?

KINGA RUSIN: Kiedy byłam dzieckiem, sama wymyślałam sobie dodatkowe zajęcia. Stałam godzinami pod Pałacem Młodzieży, żeby zapisać się na basen. A jak nie było miejsca, to choćby na robótki ręczne.

GALA: Nie chciała pani trochę poleniuchować?

KINGA RUSIN: Jakoś nie.

GALA: W „Tańcu z gwiazdami” przekonała nas pani, że jest ambitna i szybko się uczy. Naprawdę nie ma dla pani rzeczy niemożliwych? W pół roku opanowałaby pani chiński?

KINGA RUSIN: Chiński? Mogłabym spróbować. Gdyby był mi do czegoś potrzebny, to czemu nie. Lubię mieć pomysł, cel, do którego dążę. Jak już coś robię, daję się temu pochłonąć. Pamiętam, jak piętnaście lat temu uczyłam się gotować. Codziennie przygotowywałam trzydaniowe obiady, wymyślałam potrawy, kupowałam książki kucharskie. Wczoraj robiłam porządki w swoim biurku i znalazłam stary zeszyt z wycinkami przepisów z gazet.

GALA: Jest pani teraz szczęśliwa?

KINGA RUSIN: Nawet bardzo. Dopiero teraz rozwinęłam skrzydła, robię rzeczy, o których zawsze marzyłam. Nie śmiałabym prosić o więcej.

Polecamy
Komentarze