KYLIE MINOGUE Mam apetyt na wyzwania

Właśnie nakręciła film "Biały brylant" o tym, jak poradziła sobie z chorobą i wróciła na przerwaną trasę koncertową. 26 października wydaje nową płytę "X" i szykuje się do światowego tournée. Kylie Minogue ma tylko jeden problem - z miłością, która nie chce wygasnąć.

Przyjechała czarnym, luksusowym bentleyem. W sukni écru od Dolce & Gabbana za pół miliona euro ozdobionej kryształami od Swarovskiego. Skinieniem ręki uciszyła wiwatujący tłum fanów zgromadzonych przed kinem na Leicester Square w Londynie. Wzięła do ręki mikrofon, rozejrzała się. Czy w tłumie na premierze "Białego brylantu" szukała twarzy Oliviera Martineza? Film dokumentalny opowiada ich historię. Aktor pomógł wokalistce pokonać chorobę i wrócić na estradę. Ale na premierę tak ważnego dla nich obojga filmu nie przyszedł.

Jeszcze pod koniec wakacji wydawało się, że Kylie Minogue i Olivier Martinez się zaręczą. Byli jedną z najbardziej romantycznych par show-biznesu. Wprawdzie oficjalnie rozstali się w lutym tego roku, ale już od kwietnia zaczęli się znów spotykać, a w lipcu każdy weekend Kylie spędzała w paryskim apartamencie aktora. Oficjalnie - by zająć się jego psem. "Bardzo zżyłam się z Sheebą i tęskniłyśmy do siebie. Dlatego w piątki wsiadałam do pociągu i Eurostarem pędziłam z Londynu do Paryża. A to, że mieszkałam w apartamencie Oliviera? I cóż w tym złego?" - pytała tajemniczo uśmiechnięta Kylie jeszcze miesiąc temu. O małżeńskich planach syna opowiadała mama Oliviera. "Jestem pewna, że jeszcze w tym roku pobiorą się z Kylie. Wiem, że starają się o dziecko. Kryzys już minął" - zwierzała się dziennikarzom Rosemarie Martinez. Równocześnie gwałtownie zaprzeczała, by jej syn w Hollywood spotykał się z innymi kobietami. "Tak to jest ze znanymi aktorami. Wystarczy, że stanie obok jakiejś ładnej dziewczyny, a już gazety rozdmuchują to do nie wiadomo jakiego romansu" - ubolewała pani Martinez. Atmosferę podgrzewał sam Olivier, gdy pytany o możliwość powrotu do australijskiej piosenkarki stanowczo stwierdzał: "Wbrew temu, co o sobie czytam, jestem dość stateczny i odpowiedzialny. Jeśli już z kimś się zdecyduję związać, to zrobię to raz na całe życie. I powiem tylko tyle, że czuję się już na ten krok gotowy" - mówił aktor.

W atmosferze narastającego napięcia powstawał film "Biały brylant" wyreżyserowany przez osobistego stylistę i bliskiego przyjaciela piosenkarki Williama Bakera. Jednym z pozytywnych bohaterów jest w nim Olivier. Głównym tematem filmu są kulisy światowego tournée "Showgirl" przerwanego diagnozą lekarza w Melbourne, który odkrył u Kylie nowotwór. Jednak w tle rozgrywa się wspaniała historia miłosna pomiędzy piękną piosenkarką i przystojnym francuskim aktorem, który w jednej sekundzie rzucił wszystko i całkowicie poświęcił się wyciągnięciu swojej ukochanej z ciężkiej choroby. Kamera towarzyszyła zakochanym również w wielu osobistych chwilach, gdy Francuz zabierał Kylie na rekonwalescencję do swoich ulubionych miejsc - wśród winnic prowansalskich wiosek. W Wielkiej Brytanii film jest już wyświetlany w kinach. W grudniu będzie go można kupić na DVD również w Polsce.

Po półtora roku od wykrycia choroby piosenkarka wyznała, że pokonała raka. Sukces medyczny zbiegł się jednak z kryzysem w związku. W grudniu zeszłego roku Kylie przeszła testy, które potwierdziły, że jest zdrowa. W lutym para rozstała się. Ale pomimo publikowanych w gazetach zdjęć Martineza w objęciach Penélope Cruz lub całującego się z fankami na ulicy Kylie nigdy nie powiedziała o eksnarzeczonym złego złowa. Przeciwnie.

"Błagam was, nie demonizujcie Oliviera. To naprawdę dobry człowiek i bardzo mu jestem wdzięczna za to, co dla mnie zrobił. Jestem też absolutnie pewna, że podczas trwania naszego związku, przez cztery lata nigdy mnie nie zdradził" - mówiła we wrześniu na spotkaniu z fanami w ekskluzywnym londyńskim domu towarowym Harrods. Gdy padło pytanie o możliwe ponowne zejście się z francuskim przystojniakiem, Kylie znacząco się uśmiechnęła: "Jesteśmy na razie przyjaciółmi i bardzo dużo ze sobą rozmawiamy. Co będzie dalej? Któż to wie... Niczego nie wykluczam". Już 26 listopada odbędzie się premiera jej jubileuszowego, dziesiątego albumu zatytułowanego po prostu "X" (jak rzymska "dziesiątka"). W tym roku minęło też równo 20 lat, odkąd na szczytach list przebojów pojawił się pierwszy hit Kylie - "I Should Be So Lucky". Australijska gwiazda ma o czym myśleć. Ma się też na kogo złościć. Właśnie do brytyjskich księgarni trafiły wspomnienia Jasona Donovana, pierwszej miłości Kylie. Na kartach książki "Between the Lines" aktor i piosenkarz opisuje swój romans z 18-letnią koleżanką z planu serialu "Sąsiedzi". Sugeruje, że to właśnie Kylie walczyła o jego względy, gdy on niespecjalnie interesował się malutką blondynką ze śmiesznymi loczkami. "Nie podobała mi się, ale była uparta i w końcu zaciągnęła mnie do łóżka" - mówi dziś cynicznie Donovan. "Był wtedy dla mnie kimś ważnym. Dziś jest nikim. Śmieciem, który próbuje podbić swoją nikłą popularność, opluwając kogoś, komu się lepiej powodzi" - kwituje Minogue.

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze