KYLIE MINOGUE Wróciła do gry

Przeszła naprawdę wiele. Miała raka, rozstała się z ukochanym Olivierem Martinezem, wpadła w depresję. Dzisiaj Kylie Minogue promuje pierwszą po chorobie płytę „X” i z ekschłopakiem spaceruje po Paryżu. Czy to znaczy, że znowu są razem?

Przed słynną paryską kawiarnią Café de Flore na bulwarze Saint- Germain zatrzymał się kremowy jaguar z 1963 roku. Wysiadła z niego roześmiana para. Ona – drobna blondynka w supermodnych ciuchach, on – przystojny brunet, z którym wiele kobiet chciałoby spędzić romantyczny wieczór. Weszli do środka, trzymając się dyskretnie za ręce. Zaprzyjaźniony kelner wskazał im stolik w rogu i od razu przyjął zamówienie. Poprosili o karafkę czerwonego wina i specjalność kuchni: sałatkę z karczochami i anchois, którą zajadają się Francuzi. Widać, że często goszczą w kawiarni, odwiedzanej niegdyś przez słynnych kochanków i filozofów Jeana Paula Sartre’a i Simone de Beauvoir. On, nalewając jej do kieliszka wodę Perrier, delikatnie głaszcze ją po głowie i patrzy z uczuciem. Ona nie może przestać szeptać mu do ucha i głośno się śmiać. Zakochani? Wszystko na to wskazuje. Przed kawiarnią nagle zaczynają się zbierać ciekawscy paryżanie z telefonami komórkowymi w rękach. Ukradkiem robią zdjęcia przytulającej się parze. Uśmiechają się i wskazują na nich nieśmiało palcami. „To Kylie Minogue i Olivier Martinez!” – wreszcie ktoś krzyczy na ulicy. Ale zaraz, jak to możliwe? Przecież oni rozstali się już prawie półtora roku temu!

NAJTRUDNIEJSZE CHWILE

Tak przynajmniej brzmi oficjalna informacja, jaką w lutym 2007 roku wydał rzecznik prasowy piosenkarki. Po trwającym cztery lata związku jeden z najprzystojniejszych francuskich aktorów i autorka największych popowych hitów ostatnich lat zdecydowali się rozejść. Powód? W Hollywood szeptano, że Ollie, jak mówią na niego znajomi, był już zmęczony pielęgnowaniem ukochanej, u której w 2005 roku wykryto raka piersi. Choć przez cały okres jej rekonwalescencji robił wszystko, by piosenkarka zapomniała o chorobie, w pewnym momencie po prostu nie wytrzymał. „Olivier od dawna nie czuł się szczęśliwy i myślał o rozstaniu. Kylie ciągle próbowała przejmować nad nim kontrolę. O każdej porze dnia i nocy chciała wiedzieć, co robi jej chłopak i kiedy wróci do domu, by obejrzeć z nią kolejny film na DVD” – mówił dziennikarzom przyjaciel gwiazdora. Według „The Sun” i „Daily Mail”, wielkoduszny i wspierający Martinez, jak publicznie nazywała go Kylie, wcale nie jest taki idealny, jak mogłoby się wydawać. Kiedy pod koniec 2006 roku lekarze z paryskiego Instytutu Gustave Roussy, gdzie leczyła się artystka, wydali oświadczenie, że panna Minogue jest już całkowicie zdrowa i wkrótce będzie mogła kontynuować trasę koncertową „Showgirl”, aktor zaczął się pokazywać w towarzystwie innych kobiet. W brukowcach ukazywały się jego zdjęcia, jak rozmawia z pięknymi nieznajomymi. Na jednych przechadzał się po plaży z długowłosą pięknością, a na innych flirtował z samą Penélope Cruz. „Łączy nas podobne poczucie humoru i zamiłowanie do dobrego jedzenia – powiedziała aktorka. – Ale czy to oznacza, że od razu musimy iść do łóżka? Jesteśmy po prostu dobrymi znajomymi, a ja pomagam mu otrząsnąć się po rozstaniu. Nic więcej”. Wielogodzinne rozmowy z atrakcyjną Hiszpanką to oczywiście niejedyne spotkania, na jakie Olivier pozwalał sobie zaraz po zerwaniu z Kylie. Paparazzi zrobili mu także zdjęcia, jak w objęciach modelki Sarai Givati (podobno kilka lat temu przeżył z nią gorący romans) wychodził z hotelu Chateau Marmont w Los Angeles. Dzień później natomiast jadł kolację z aktorką Michelle Rodriguez, znaną z filmu „S.W.A.T. Jednostka specjalna”.

Choć lista kobiet, z którymi dziennikarze łączyli Martineza, jest bardzo długa, on oficjalnie nigdy nie zdradził, czy z którąkolwiek z nich naprawdę coś go łączyło. Kylie także unikała publicznych wystąpień i komentarzy na temat swojego prywatnego życia. Skończyła właśnie chemioterapię i powoli wracała do zdrowia. Przez kilka miesięcy po rozstaniu z aktorem nie mogła jednak poradzić sobie ze smutkiem. Zaszyła się w londyńskim apartamencie, gdzie odwiedzała ją codziennie siostra Danni, a także rodzice, Ron i Carol. Na herbatę wpadał do niej także zaprzyjaźniony od lat stylista William Baker. „Robiłem wszystko, by wyciągnąć ją z dołka. Zabierałem do kina, kupowałem drobne prezenty, ale Kylie zdawała się nieobecna. Jakby ciągle czymś zaprzątała sobie głowę” – mówił. Miał rację. Piosenkarka miała kłopoty z zaakceptowaniem siebie po chorobie, dlatego najlepiej czuła się w gronie najbliższych. Choć i z nimi nie zawsze potrafiła znaleźć wspólny język. W ciemnych okularach i w chustce na głowie chodziła na samotne spacery. Zastanawiała się nad swoją karierą, marzyła o kolejnej płycie i analizowała rozstanie z ukochanym mężczyzną, bez którego jeszcze do niedawna nie wyobrażała sobie przyszłości. Dopiero pod koniec 2007 roku zaczęła pokazywać się na oficjalnych imprezach, a na jej twarzy coraz częściej pojawiał się promienny uśmiech. „Miłość? Na pewno przyjdzie na to pora. Choć wiem, że nie jestem osobą, która marzy o mężu, dzieciach i domku z ogródkiem” – mówiła. Łączono ją m.in. ze znanym reżyserem filmowym Alexandrem Dahmem i DJ-em Calvinem Harrisem, ale ona sama nigdy nie skomentowała tych doniesień. Nigdy nie wyjawiła także tajemnicy, dlaczego tak naprawdę jej czteroletni związek z Martinezem rozsypał się pewnego dnia jak domek z kart.

POWRÓT DO RZECZYWISTOŚCI

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze