ŁUKASZ ZAGROBELNY Sukces smakuje fajnie

ŁUKASZ ZAGROBELNY Sukces smakuje fajnie Zdjęcia: Rafał Masłow/QL Music

Szczerze przyznaje, że był taki czas, kiedy woda sodowa uderzyła mu do głowy. Sukces to jego zdaniem najlepszy terapeuta. Wyleczył go z niskiego poczucia własnej wartości i kompleksów. Swoją drugą płytą Łukasz Zagrobelny ma zamiar udowodnić, że nie jest gwiazdą na jeden sezon.

GALA: Słyszałam, że odbiła ci tak zwana palma. To prawda?

ŁUKASZ ZAGROBELNY: Tak, ale było to dawno temu, gdy występowałem w programie „Idol”. Kiedy tam poszedłem, miałem na swoim koncie znaczące role w warszawskim Teatrze Roma. Co wieczór był komplet na widowni, dostawałem kwiaty, bombonierki, burzę braw i mnóstwo komplementów. No i w efekcie uwierzyłem, że jestem kimś wyjątkowym, że jestem gwiazdą. Bo gdy ludzie cię uwielbiają, zaczynasz tracić kontakt z rzeczywistością. Myślałem, że występ w „Idolu” jest tylko pro forma, kto miałby go wygrać, jeśli nie ja? Sądziłem, że nie ma innej opcji. I owszem, bardzo się podobałem komisji, ale gdy widzowie zaczęli głosować, przepadłem z kretesem. Dzisiaj już wiem, że ludzie zwracają uwagę również na zachowanie artysty poza sceną. A ja wtedy miałem nos zadarty tak wysoko, że o mało nie zahaczał o moje czoło. I to było widać. Nic więc dziwnego, że – jak podejrzewam – SMS-y na mnie wysłała tylko rodzina. Cieszę się jednak, że sodówka uderzyła mi do głowy wtedy, a nie teraz, bo dziś jestem na nią zwyczajnie za stary. Tamta sytuacja wiele mnie nauczyła.

GALA: To był kubeł zimnej wody?

ŁUKASZ ZAGROBELNY: Najpierw myślałem, że to pomyłka. Miałem już spore doświadczenie na scenie i w teatrze, a odpadłem, dalej przeszli amatorzy. Jak to? Wpadłem w dwutygodniowy totalny dołek i płakałem w rękaw Natalii Kukulskiej, u której śpiewałem wtedy w chórku. Gdy myślałem o powrocie do teatru, czułem wstyd i niesmak. Miałem tam przecież wrócić z tarczą, a nie z podkulonym ogonem. Wszyscy mnie oczywiście pocieszali, ale czułem też kpinę w ich głosach.

GALA: Brzmi to tak, jakby koledzy nie chcieli, żeby ci się udało…

ŁUKASZ ZAGROBELNY: Wtedy nie dopuszczałem tego do świadomości. Nie mieściło mi się w głowie, że niektórzy moi koledzy, z którymi zagrałem tysiąc trzysta spektakli, z którymi, wydawało mi się, mogę konie kraść, mogą mi źle życzyć. Kiedy jednak zacząłem odnosić pierwsze sukcesy solowe, tryskałem radością i mówiłem: „Stary, stara, zobacz, mam przebój!”. Ale oni nie podzielali mojej radości, przeciwnie, zachowywali się tak, jakbym im sprawiał przykrość.

GALA: Żeby zamknąć usta zawistnikom, powiedz, jakim cudem anonimowy chłopak w ciągu dwóch lat staje się popularnym wokalistą?

ŁUKASZ ZAGROBELNY: Żeby zaistnieć naprawdę, a nie jako gwiazdka jednego sezonu, trzeba mieć talent – bez dwóch zdań. Ale osiemdziesiąt, a nawet dziewięćdziesiąt procent to jest po prostu szczęście. Ja je chyba mam. Jestem numerologiczną trójką. A trójki mają to do siebie, że raczej im się szczęści. Bo żeby nie wiem co się działo, żeby nie wiem jak je los przeczołgał, to potem wszystko zwraca im z nawiązką.

GALA: „Szczęście” to wpływowi przyjaciele, tacy jak Elżbieta Zapendowska i Robert Kozyra, który na łamach „Gali” powiedział, że ci pomógł...

ŁUKASZ ZAGROBELNY: Z Elą rzeczywiście przyjaźnimy się od lat i kiedyś razem doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę ona nigdy nawet nie kiwnęła palcem, żeby mi pomóc w solowych dokonaniach. Przeciwnie – gdy zasiadała w jury „Idola”, krytykowała mnie i mówiła, że jej się nie podoba. To były żarty, ale ludzie tak tego nie odczytywali. Natomiast jeśli chodzi o prezesa Kozyrę, to widziałem go raz w życiu, a więc o przyjaźni trudno tu mówić. On rzeczywiście bardzo mi pomógł. Pozytywnie ocenił mój występ w Sopocie, a Radio Zet jako pierwsze zaczęło grać moje piosenki. Sukces piosenki ,,Nie kłam, że kochasz mnie” to – o czym nie wszyscy wiedzą – również zasługa prezesa Kozyry, który zaproponował Ewelinie i mnie nagranie tego duetu. Dla mnie ten utwór jest ważny, bo zmienił moje życie zawodowe i otworzył przede mną nowe możliwości. Pomógł mi w karierze. Od tego czasu wzrosła moja popularność i otrzymuję o wiele więcej propozycji koncertowych. Pomogła mi też Natalia. Znała bowiem moje marzenia i kiedyś powiedziała: „Łukasz, wiesz, że możesz u mnie w chórku śpiewać do końca życia, ale jeśli chcesz coś zrobić na własne konto, przestań się nad sobą użalać, rusz tyłek i zadzwoń do producenta, który robi dobrą muzykę”. Mnie już wtedy bardzo się podobało to, co robił Piotrek Siejka. Natalia powiedziała mi, żebym do niego zadzwonił. „I co mam mu niby powiedzieć: »Cześć, jestem Łukasz, nagrajmy razem płytę?« Oszalałaś?” – spytałem. Dwa tygodnie woziłem się z myślą, żeby zadzwonić do Piotrka, układałem w głowie rozmowę, aż w końcu sam się na siebie wkurzyłem, zatrzymałem samochód i po prostu zadzwoniłem. Tak się zaczęło. A Natalii za ten gest będę wdzięczny do końca życia.

GALA: Wydałeś nie tylko debiutancką płytę i stworzyłeś duet z Eweliną, ale także wystąpiłeś w „Tańcu z gwiazdami”. Jak smakuje sukces?

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze