MADONNA I LOURDES Kogo sie boi królowa popu?

MADONNA I LOURDES Kogo sie boi królowa popu? Zdjęcia: ons.pl

Kiedyś uwielbiały razem pójść na zakupy i do kina. Dzisiaj nie mogą znaleźć wspólnego języka. A wszystko przez zazdrość. 50-letnia Madonna nie może znieść, że jej 12-letnia córka Lourdes zamienia się w piękną kobietę. Czyżby bała się, że dziewczynka już wkrótce zajmie jej miejsce w show-biznesie?

To była najgorsza podróż jej życia. Nie mogła spać. Nie chciało jej się nawet jeść. Tylko nerwowo patrzyła na zegarek. Nie mogła się doczekać, kiedy samolot lecący z Lilongwe, stolicy Malawi, wyląduje wreszcie na lotnisku Luton pod Londynem. Madonna była wściekła i bardzo zawiedziona, że sąd odrzucił jej wniosek adopcyjny. Przez kilka miesięcy starała się o 4-letnią dziewczynkę Chifundo „Mercy” James. Piosenkarka pokochała ją, gdy tylko zobaczyła sierotę w przytułku. Była przekonana, że władze afrykańskiego państwa bez problemu pozwolą jej zabrać małą do Stanów Zjednoczonych. W końcu ponad dwa lata temu sprowadziła z Malawi małego chłopca Davida Bandę. Nie przypuszczała, że teraz kurator, który spędził z nią ostatnie tygodnie, wyda niepochlebną opinię na temat jej stylu życia i nie udzieli zgody na adopcję. A jednak... Oprócz Madonny w samolocie była jeszcze jedna osoba, która nie mogła pogodzić się z tą porażką. 12-letnia Lourdes, córka piosenkarki, większość podróży spędziła, patrząc smutno w okno. Potem notowała coś w swoim pamiętniku. Bardzo żałowała, że nie będzie mieć upragnionej, młodszej siostry z Afryki.

NIESPEŁNIONE MARZENIE

Lourdes od dłuższego czasu prosiła mamę o „siostrzyczkę”. Mówiła, że chciałaby ją uczyć tańczyć, ubierać i zabierać do sklepów z zabawkami. Wychowywana razem z dwoma braćmi, 8-letnim Rocco i prawie 4-letnim Davidem, marzyła o towarzystwie. Ale jak donieśli ludzie z najbliższego otoczenia gwiazdy, Lourdes błagała mamę o adopcję dziewczynki z zupełnie innego powodu. Podobno chciała, by Madonna skupiła swoją uwagę na przygarniętej sierocie, a jej dała wreszcie spokój. Od kilku miesięcy mówi się, że relacje między matką a córką nie układają się najlepiej. Nastoletnia Lourdes nie może znaleźć wspólnego języka z Madonną. Ciągle się z nią kłóci, a potem trzaska drzwiami i zamyka na kilka godzin w swoim pokoju. Czasami nie odzywa się do matki nawet przez kilka dni. Ma jej za złe, że próbuje przejąć kontrolę nad jej życiem. Madonna mówi dziewczynce, z kim ma rozmawiać, jakie ubrania nosić, a jakich nie.

Niektórzy twierdzą, że powodem rodzinnych awantur jest trudny wiek, w który wchodzi Lourdes. W październiku skończy 13 lat. Nic dziwnego, że zaczyna się buntować przeciwko dorosłym. Inni natomiast obwiniają o wszystko gwiazdę. Piosenkarka nie może znieść, że jej mała córeczka z brzydkiego kaczątka zamienia się powoli w pięknego motyla. Ma obsesję na jej punkcie. Robi wszystko, by Lourdes jak najdłużej pozostała niewinnym dzieckiem. Boi się, że to śliczna Lola niedługo będzie na sobie skupiać większą uwagę mediów niż ona sama.

ZDRADZONE SEKRETY

Pierwszą osobą z otoczenia Madonny, która zauważyła, że piosenkarka nie potrafi porozumieć się z córką, był jej młodszy brat Christopher Ciccone. W swojej bulwersującej książce „Moje życie z Madonną” dokładnie opisał łączące je relacje. Zdradził także, dlaczego gwiazda w połowie lat 90. zapragnęła nagle mieć dziecko. „Chciała mieć w domu ładną zabaweczkę, którą mogłaby stroić w modne ubranka. Zorganizowała więc casting na idealnego ojca. Przez chwilę myślała, że świetnym dawcą nasienia będzie koszykarz Denis Rodman lub ewentualnie aktor z serialu „Melrose Place” John Enos. Dopiero później wybrała umięśnionego Carlosa Leona. Spodobał się jej od razu. Uznała, że jego ciemna skóra i piękne ciało wystarczą, by został ojcem dziecka. Nie zapytała go nawet, czy ma maturę. Nic dziwnego. Nie było czasu na tak osobiste pytania. Przecież moja siostra spotkała Carlosa w Central Parku” – zażartował Christopher.

Madonna była wściekła, gdy dowiedziała się, że jej rodzony brat opowiada wszystkim takie rewelacje. W prawdziwy szał wpadła jednak, gdy usłyszała, że Christopher rozmawia z dziennikarzami o Lourdes. „Mała jest naprawdę świetna. Ale to tylko kwestia czasu, kiedy zacznie się buntować przeciwko mamusi. Ostro da wszystkim popalić. Boję się, że Madonna zniszczy jej życie. Ciągle kontroluje córkę” – zdradził. Brat piosenkarki nie jest jednak jedyną osobą, która zauważyła problemy w jej rodzinie. Asystenci i bliscy współpracownicy Madonny zaczęli już coś podejrzewać w lutym 2008 roku. Podczas gali UNICEF-u, w trakcie której zbierano pieniądze na pomoc dzieciom z Malawi, matka i córka nie były w dobrych humorach. Choć obie z wielką chęcią pozowały do zdjęć, po uroczystości nie chciały ze sobą rozmawiać. „Lourdes wpadła w szał tuż przed wyjściem na galę. Była wściekła, bo mama nie pozwoliła jej pójść do fryzjera. Obie długo na siebie krzyczały. Lourdes się rozpłakała. Ale nawet jej smutek i prośby nie poskutkowały. Madonna była nieugięta. Nie rozumiem dlaczego. Czy naprawdę nie wie, że każda dorastająca dziewczynka chce ładnie wyglądać? Jeśli nadal będzie zabraniać córce dbać o siebie, ludzie zaczną plotkować, że próbuje z nią rywalizować” – powiedziała dziennikarzom z magazynu „OK!” asystentka gwiazdy.
Od tamtej pory redaktorzy kolorowych pism zaczęli z uwagą przyglądać się metodom wychowawczym Madonny. Niektórzy z nich przeprowadzili nawet prywatne śledztwo.

NIE DOSTANIESZ MOJEJ ZGODY!

Słowa kluczowe
Polecamy
Komentarze